Води, світла і тепла в місті немає. Бойовики заблокували шляхи для підвозу харчів. Згоріли супермаркети “Сільпо” та будівельний гіпермаркет “Епіцентр”.
Про це повідомляє очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
2 березня обстріли Маріуполя тривали не менше 14 годин. Здебільшого обстрілюють 22-й та 17-й мікрорайони міста. Лівий берег Маріуполя:
В лікарнях понад 200 поранених мирних жителів. Згоріли супермаркети “Сільпо” та будівельний гіпермаркет “Епіцентр”. Пошкодили залізничне сполучення.
Самі бойовики з так званої “ДНР” публікують відео для пропагандистських російських ЗМІ, де вони начебто ведуть вогонь з важкої артилерії по позиціях українських військових у Маріуполі.
Але пошкоджень зазнають здебільшого цивільні будівлі. Один з обстрілів, а саме момент вибуху в районі 42-ї школи Маріуполя, потрапив на відео:
Ранковий ринок на Лівому березі:
“Шляхи підвозу продуктів — заблокували. Фактично місто під загрозою гуманітарної катастрофи. Зараз намагаємось організувати хоча б 1 гуманітарний коридор для підвозу продуктів у місто. Наші військові боронять всі підходи до міста. Вони нищать ворога, але ворог намагається тиснути на мирне населення”, — каже Павло Кириленко.
За інформацією Національної поліції Донецької області, окупанти зруйнували у місті вже 9 цивільних об’єктів. Серед них — пологовий будинок, гуртожиток і продуктова крамниця.
Окупаційні війська також обстріляли школу №42, поряд з нею горів двоповерховий будинок.
“Зруйнували мости, розтрощили потяги для того, щоб ми не мали можливості вивезти з Маріуполя жінок, дітей та літніх людей. Вони перешкоджають постачанню продовольства, створюють нам блокаду, як в колишньому Ленінграді. Свідомо протягом семи діб вони руйнували критично важливу інфраструктуру життєзабезпечення міста” — додають у Маріупольській міській раді.
У пресслужби міськради запевнили, що роблять все, щоб у найкоротший термін відновити критичну інфраструктуру міста.
Вже тиждень, як зупинили всі підприємства Групи Метінвест у Маріуполі. На металургійному комбінат Ілліча, «Азовсталь», МПС та МРМЗ працюють лише ті, хто забезпечує підтримку життєдіяльності обладнання та стежить за тим, аби не допустити техногенних аварій.
Журналісти Вільного радіо зробили відео, яким був Маріуполь до війни і який він зараз:
https://www.facebook.com/radiovilne/videos/3219646301605033
Нагадаємо, активно гатити з реактивної артилерії по Маріуполю почали ще 1 березня. Під вогнем опинилися всі райони міста. Тоді було відомо про понад 20 поранених. А 2 березня обстріляли гуртожиток для переселенців із зони ООС. З цього дня у місті почалася гуманітарна катастрофа.
Читайте також: