У Мирнограді будують перший у місті публічний простір


image
Фото: Сергій Бессараб

“ТеплАтраса” — таку назву має публічний простір, який нещодавно почали будувати у Мирнограді. Створюють його для молоді та активних містян, адже проводити час їм ніде — у Мирнограді просто немає для цього місця. Про те, як виглядиме “теплАтраса”  — читайте у матеріалі.

 

Організували такий проект представники ГО “Український патріотичний рух Донбасу”. Засновник та голова організація Сергій Бессараб розповів Вільному радіо про особливості створення та будівництва публічного простору. 

 “У нас в місті є музичні школи і багато молоді не має можливості реалізувати себе. Наприклад, проходять якісь свята та заходи, а їх туди не запрошують. І ми хотіли створити такий музикальний майданчик”, — розповідає Сергій Бессараб.

У Мирнограді будують перший у місті публічний простір
Такий вигляд матиме альтанка у “теплАтрасі”

“У нас молодь приходить на дитячі майданчики і там сидить. Виходить, що дитячий майданчик ввечері перетворюється на молодіжний майданчик. І там часто спостерігаються конфлікти, коли там мами сидять з дітьми, і туди приходить молодь, яка вмикає музику, сміється”, — додає Сергій.

Розташується “теплАтраса” в мікрорайоні, який називають “Доманський”. Таку назву проекту теж обрали не випадково. Майбутній публічний простір оточує звичайна теплотраса.

 “Ми це слово “теплотраса” поділили на 2 і написали “теплАтраса”. Тепла не у сенсі, що ти це відчуваєш фізично, а тепла в плані, що вона об’єднує молодь”, — говорить Сергій Бессараб.

У Мирнограді будують перший у місті публічний простір
Проект стрітбольного майданчика та лавок

Там будуть дві невеликі лавки, стрітбольний майданчик, альтанка та сцена. Зараз почався перший етап будівництва — зводять сцену та лавки. Вже потім збудують стрітбольний майданчик та альтанку, яка буде автономною та працюватиме від сонця. Там можна буде заряджати телефон.

Прийти до “теплАтраси” зможе будь-хто — безкоштовно.

“Ми хочемо зробити місце, де молодь зможе збиратися, де у них буде доступ до Wi-Fi, де можна зарядити телефон, де будуть проходити заходи”, — зазначає Сергій Бессараб.

Зараз на “теплАтрасі” працює один робочий, якого надала підрядна фірма. Йому допомагають волонтери. Більшість грошей пішли на матеріали для будівництва.

У Мирнограді будують перший у місті публічний простір
Початок будівництва

Проект реалізують за допомогою грантів від Інституту Лідерства та Управління Українського Католицького Університету, ПРАТ “Донецьксталь” та ПРООН. Загальна вартість проекту майже 350 тисяч гривень.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: