У МОЗ розширили перелік “Доступних ліків”

Діана Шароді
2019-02-04 16:57

image
Фото з відкритих джерел

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий перелік засобів, які входять до програми «Доступні ліки». Тепер українцям доступні ще понад 60 безкоштовних препаратів. Призначені вони, зокрема, для лікування бронхіальної астми, серцево-судинних захворювань та цукрового діабету другого типу.

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Крім цього, Супрун зазначила, що найдорожчий препарат, який можуть отримати пацієнти за програмою «Доступні ліки», коштує 898 грн. А переглянувши перелік препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів.

Нагадаємо, “Доступні ліки” з’явились в Україні в квітні 2017 року. Її заснували для того, щоб українці з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу змогли отримувати ліки безкоштовно, або з незначною доплатою. Повний перелік препаратів можна знайти тут.

В Бахмуті до програми приєднались 20 аптек, ще 4 аптеки – в районі. Їх перелік та адреси аптек програми по всій області можна знайти тут.

Крім того, в квітні 2019 року в Україні змінять умови програми “Доступні ліки”. Зокрема передбачається збільшення асортименту доступних за програмою ліків. А також більше не обов’язково буде отримувати паперовий рецепт.

Нові правила вступають в дію з 1 квітня 2019 року. Згідно з ними, люди можуть отримати ліки, які передбачаються програмою у аптеках по всій Україні. Таких, що працюють за державною програмою зараз більше 6 тисяч. Одна з ключових змін: ліки за програмою можна буде отримати за електронним рецептом.

Додамо, з 1 січня 2019 року до аптечних закладів можна повертати лікарські засоби.  Раніше в законодавстві це прописано не було.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

105
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: