У МОЗ розширили перелік “Доступних ліків”

Діана Шароді
2019-02-04 16:57

image

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий перелік засобів, які входять до програми «Доступні ліки». Тепер українцям доступні ще понад 60 безкоштовних препаратів. Призначені вони, зокрема, для лікування бронхіальної астми, серцево-судинних захворювань та цукрового діабету другого типу.

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Крім цього, Супрун зазначила, що найдорожчий препарат, який можуть отримати пацієнти за програмою «Доступні ліки», коштує 898 грн. А переглянувши перелік препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів.

Нагадаємо, “Доступні ліки” з’явились в Україні в квітні 2017 року. Її заснували для того, щоб українці з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу змогли отримувати ліки безкоштовно, або з незначною доплатою. Повний перелік препаратів можна знайти тут.

В Бахмуті до програми приєднались 20 аптек, ще 4 аптеки – в районі. Їх перелік та адреси аптек програми по всій області можна знайти тут.

Крім того, в квітні 2019 року в Україні змінять умови програми “Доступні ліки”. Зокрема передбачається збільшення асортименту доступних за програмою ліків. А також більше не обов’язково буде отримувати паперовий рецепт.

Нові правила вступають в дію з 1 квітня 2019 року. Згідно з ними, люди можуть отримати ліки, які передбачаються програмою у аптеках по всій Україні. Таких, що працюють за державною програмою зараз більше 6 тисяч. Одна з ключових змін: ліки за програмою можна буде отримати за електронним рецептом.

Додамо, з 1 січня 2019 року до аптечних закладів можна повертати лікарські засоби.  Раніше в законодавстві це прописано не було.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: