Підтримати
Дев’ятиповерхові будинки у Красногорівці у грудні 2024 року
Дев’ятиповерхові будинки у Красногорівці у грудні 2024 року. Ілюстративне фото з російських джерел

Однак також можливий негативний сценарій, за яким війна в Україні може тривати до середини 2026 року. Розповідаємо, до якого з окреслених варіантів схиляються аналітики.

 

Базовий та негативний сценарії тривалості війни описані в актуальному звіті Міжнародного валютного фонду.

У своєму базовому сценарії розвитку подій МВФ припускає, що війна Росії проти України завершиться наприкінці 2025 року. Аналітики фонду додали, що українській економіці вдається працювати під час війни краще, ніж очікував МВФ.

Зокрема зростання реального ВВП України у 2024 році досягло 4% у річному вимірі, що на 1% більше, ніж МВФ прогнозував у попередньому звіті. Економічні наслідки дефіциту електроенергії взимку стали також слабшими, ніж аналітики очікували. У фонді вважають, що причинами цього стали інвестиції українського бізнесу у власні потужності генерації, зростання потенціалу для імпорту електроенергії з інших європейських держав, а також зусилля українського уряду з ремонту та встановлення додаткових потужностей та розподільчих мереж.

Інфляція в Україні також посилилася більше, ніж прогнозували аналітики: до 10% замість очікуваних 9%. Це сталося насамперед через зростання цін на сирі продукти, амортизацію попередніх періодів, зростання заробітних плат та цін на енергоносії.

У 2025 році, за базовим сценарієм, реальне ВВП України виросте до 2,5-3,5%, а інфляція впаде до 7%, очікують у МВФ.

Там також окреслюють негативний сценарій для України, згідно з яким війна триватиме до середини 2026 року

Цей сценарій передбачає, що реальний показник ВВП в Україні не зростатиме у 2025 році, а впаде на 2,5% у річному вираженні. Окрім цього, інфляція досягне 11%.

Нагадаємо, у застосунку “Дія” з’явилися дві нові військові облігації, названі на честь тимчасово окупованих міст України — Вугледара Донецької області та Скадовська Херсонської області. Їх пропонують придбати, аби позичити гроші державі на посилення ЗСУ, аби вони мали змогу повернути т.о. міста.


Завантажити ще...