Держава продає цінні папери, аби позичити гроші у громадян на фінансування ЗСУ та інших критичних потреб. Кошти обіцяють повернути згодом та з відсотками, однак програма має свої обмеження. Розповідаємо, про що йдеться.
Про запровадження нових облігацій повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
У застосунку “Дія” з’явилися дві нові військові облігації, названі на честь тимчасово окупованих міст України — Вугледара Донецької області та Скадовська Херсонської області. Їх пропонують придбати, аби позичити гроші державі на посилення ЗСУ, аби вони мали змогу повернути т.о. міста.
Цінні папери в “Дії” і раніше називали на честь тимчасово окупованих міст Донеччини. Станом на 10 грудня в застосунку доступні військові облігації на честь міст:
Гроші, які держава зможе залучити за допомогою продажу облігацій, направлятимуть на оснащення Сил оборони, а також на фінансування пріоритетних бюджетних потреб.
Військові облігації — це вид цінних паперів, які громадяни купують для того, аби інвестувати гроші (фактично позичити) гроші державі. У “Дії” одна облігація коштує 1 000 гривень та вони всі мають різну прибутковість, яка залежить від дати повернення грошей покупцеві цих цінних паперів. Чим довше чекати виплати, тим більший відсоток.
Однак прибуток можна отримати тільки в тому разі, якщо дочекатися завчасно встановленої дати виплати, яка є відомою на момент купівлі облігації. Її можна продати раніше, але тоді відсотків не буде.
Вкладені у, наприклад, “Вугледар” гроші обіцяють повернути 29 квітня 2026 року з 15,6 % прибутку річних. Тобто якщо купити 10 облігацій загальною вартістю у 10 000 гривень, то у квітні 2026 року можна отримати назад 12 280 гривень.
“Дія” наголошує, що гроші будуть повертати виключно на картки “єПідтримка”.
Для того, щоб купити облігації, потрібно зайти в застосунок “Дія”, перейти у меню “Сервіси” та вибрати підменю “Військові облігації”.
Нагадаємо, деякі ветерани, які мають право на дострокове призначення пенсії, постають перед труднощами з її оформленням. За законом один місяць служби у Збройних силах України зараховується як три, а отже захисник може попросити, щоб його пенсію перерахували. Журналісти Вільного радіо вже писали, як це зробити.