У Мирнограді встановили наземні пожежні гідранти, але люки для ям навколо обіцяють зробити пізніше
Три наземні пожежні гідранти встановили у центрі Мирнограда за грантові кошти. Таких у громаді раніше не було, їх придбали на гроші Європейського Союзу. Нове обладнання вмонтували у каналізаційні люки, а навколо гідрантів залишилися ями. Їх обіцяють закрити найближчим часом.
Про встановлення наземних пожежних гідрантів 14 листопада відзвітували у соцмережах Мирноградської військової адміністрації. Там повідомили, що до цього у громаді були лише підземні гідранти, які ускладнювали роботу працівникам ДСНС.
“Пожежно-рятувальна служба, що приїжджає на виклик, має спершу відшукати підземний пожежний гідрант, у зимовий період — відкопати його від снігу, розчистити, підняти люк. Потім на нього встановити пожежну колонку, до неї під’єднати рукави і аж тоді подати воду. Якщо гідрант наземний, то, по-перше, його видно, а по-друге, рукави під’єднуються безпосередньо до нього”, — написали у соцмережах Мирноградської ВА.
У військовій адміністрації також опублікували фото нового обладнання. Гідранти встановили у каналізаційні люки, а навколо них залишилися ями.
Начальник відділу з питань інноваційної політики та інвестиційної діяльності Мирноградської міськради Денис Томаза у коментарі Вільному радіо запевнив: на фото продемонстрували незавершені роботи.
“Це перша частина проєкту, наразі ми готуємо кришки люків, для того, щоб все це закрити. Вони незабаром будуть закриті, тому що, звичайно, це небезпечно для населення, і є ризик підтоплення в осінньо-зимовий період. Коли ми давали об’яву про реалізацію цього проєкту, ми вказували що він ще реалізується і до кінця не завершений”, — повідомив посадовець.
Він додав, що люки все ж закрили, однак це не сфотографували.
“Один гідрант знаходиться на території пожежної частини, тобто там немає вільного проходу для місцевого населення. Один гідрант ми прикрили плитою, біля третього зробили невеличку огорожу”, — сказав Денис Томаза.
За словами посадовця, гідранти коштували 140 тисяч гривень. Їх придбали за грантові кошти ООН (ПРООН) в Україні в межах проєкту “EU4Recovery — розширення можливостей громад в Україні”.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.