У НСЗУ розповіли скільки будуть коштувати пологи, лікування інсульту та інфаркту в 2020


image
Фото: з відкритих джерел

У Національній службі здоров’я України (НСЗУ) розповіли про вартість деяких лікувальних послуг в рамках наступного етапу медичної реформи.

 

Про вартість послуг на прес-конференції у Львові розповів голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко. Він навів такі цифри:

  • 8500 грн – за пологи, 
  • 19 500 грн – за лікування одного інсульту, 
  • 15 800 грн – за лікування інфаркту.

Послуги ці оплачуватиме НСЗУ за програмою медичних гарантій у 2020 році. Тобто платити в лікарні не потрібно. Повний список безоплатних  медпослуг з’явиться після затвердження послуг на 2020 рік. До нього увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації.

До того ж, медичні послуги, які пов’язані з інсультом, інфарктом міокарда, пологи, неонатальна допомога, діагностика онкології, будуть оплачуватися НСЗУ пріоритетно. Заклади, які хочуть надавати ці послуги мають укласти договір зі службою, попередньо ставши комунальним некомерційним підприємством, маючи ліцензію та комп’ютери. 

“Для тих, хто виконує більше роботи, кого обирають пацієнти, хто цю роботу робить якісно є хороші новини — той, хто хоче легально заробляти, отримувати дохід, він таке право отримає”, — зазначив Петренко.

Спеціалізовану безкоштовну медичну допомогу можна буде отримати за направленням терапевта або сімейного лікаря. Без направлення цю допомогу можна буде отримати у акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога та при невідкладному стані. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: