Російським окупантам 19 липня вдалося захопити частку села Покровське Бахмутського району. В Покровському окупанти частково або повністю зруйнували 75% будинків, у людей немає комунальних послуг, втім запасів їжі достатньо. Детальніше про ситуацію в селі, через яке зараз проходить лінія фронту ми розпитали у його старости.
“Ситуація дуже складна (в селі, — ред.). Людей на сьогодні залишилось 42 людини ще. В тій частині, де по відомостях Генштабу зайшли [окупанти], там залишалось станом на вчора 11 людей”, — розповідає в коментарі Вільному радіо староста Покровського старостинського округу Павло Федоренко.
Окупанти практично повністю знищили село. Часткового або повністю окупанти зруйнували від 70 до 75% всіх будівель у Покровському. У селі 417 дворів, з них понад 300 знищені вщент або пошкодженні частково. За словами старости, вцілілих будинків залишилось дуже мало.
До повномасштабного вторгнення в Покровському мешкали 1040 мешканці. Станом на 19 липня залишилось 42 жителів. Більшість людей евакуювались, дітей в селі не залишилось взагалі. Однак є ті, хто до останнього не хоче покидати свої оселі не дивлячись на те, що по селу проходить лінія фронту.
“Є декілька людей, це бабусі, які відмовляються і ні в яку не хочуть виїжджати. Вчора одну бабусю завдяки військовим вдалося евакуювати до Бахмута. В основному залишились люди у яких ще є якесь майно і охороняють його до останнього”, — каже Павло Федоренко.
18 липня до родини, якій пропонували евакуюватися, але вони відмовлялися, прилетіли снаряди російської армії. Влучили загарбники у будинок та гараж — 2 машини, причеп, усі речі згоріли, а самих людей завалило у підвалі. Їх вдалося розкопати сусідам, вони вийшли звідти тільки з документами й бігли до Бахмута пішки. Все, що мешканці села охороняли залишилось під завалами.
Евакуювати не вдалося і одну бабусю, хоч і умовляли її неодноразово. Вона має психічний розлад і тому переконати її в чомусь складно. Втім, поряд з нею живуть молодші люди та є надія, що вони допомагатимуть їй.
Однак не всі чекають такого розвитку подій. Наприклад, в селі мешкала багатодітна родина, дітей вивезли заздалегідь до родичів, а їхня мати весь цей час залишалась у селі. 20 липня і вона наважилась покинути село, щоб зберегти своє життя та здоров’я.
“В свій час ми завозили дуже багато продуктових наборів. В певному місці було багато запасів і все це залишилось. Ті люди, які виїжджали, вони все (з харчів, — ред.) залишали сусідам. Тому у тих людей, які залишаються там є дуже великі запаси продуктів”, — розповідає Федоренко та допускає, що можливо є бабусі, які не розповідають сусідам про свою ситуацію і в них можуть бути проблеми з продуктами. Але більшість жителів забезпечені необхідним.
Продуктова проблема жителів села — це відсутність хліба. Тому дехто почав самостійно випікати його на вулиці, облаштовуючи печі на своїх подвір’ях. Також у селі не вистачає питної води, в Покровському є свої джерела у вигляді колодязів, але через регулярні обстріли добігти до них складно.
Зв’язку з селом практично немає, додзвонитися самим туди неможливо. Тому староста отримує інформацію від людей, які самі виходять у місце де більш-менш ловить зв’язок і розповідають про ситуацію у Покровському.
Світла, газу та водопостачання немає в селі з 14 травня.
“У нас обірвалось і світло, і газ, знищенні труби газові, знищені дроти, навіть підстанції знищили. Водопостачання теж пошкоджено, воно було з Соледара, а там від обстрілів пошкоджена насосна станція”, — каже Павло.
Людям вдається існувати в таких умовах тільки завдяки власним джерелам води у колодязях, коли між обстрілів вдається набрати води.
В селі є декілька генераторів, які заправляють і від них можна зарядити хоча б телефон для зв’язку. Втім російські загарбники обстрілами вже знищили два з них.
Нагадаємо, вночі 19 липня російська армія обстріляла село Іванівське у Бахмутському районі. В ангарах місцевої молочної ферми почалася пожежа, в якій загинули 50 корів. Також постраждала адміністративна будівля та комунікації ферми.
Читайте також: