У прифронтовому Опитному почали відновлювати будинки

Діана Шароді
2019-07-24 13:00

image
Фото: Євген Каплін

В Опитному на Донеччині вперше за п’ять років війни почалися ремонтні роботи. В селище, де не залишилося жодного вцілілого будинку, завозять будматеріали.

Про це Вільному радіо повідомив голова гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.

За останніми підрахунками в Опитному живуть 855 людей. У всіх постраждало житло. У деяких будинках незначні пошкодження, в інших потрібно вставляти і вікна, і двері.

“Кілька тижнів тому ми звернулися в СЦКК і ОБСЄ з запитом про режим припинення вогню і надання письмової гарантії на це. І 19 липня ми отримали письмові гарантії з СЦКК української сторони, а через ОБСЄ були отримані письмові гарантії із сторони т.з. “ДНР” про те, що буде дотримано режим припинення вогню з 20 липня до 10 серпня для проведення відновлювальних робіт. Три дні тому ми вже повідомили про це в ДонОДА, і вже перша вантажна машина поїхала з будівельними матеріалами”, — пояснив Вільному радіо голова гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.

Також в Опитному немає електропостачання. 

“Ми неодноразово звертались також з приводу відновлення електроенергії, бо це єдине селище, де немає світла вже 5 років. Нам приходили відписки від ДТЕК, про те, що вони не можуть перейти до відновлення лінії електромереж, поки не буде письмової гарантії про припинення вогню з обох боків”, — нарікає Каплін.

Роботи в Опитному  розпочали 22 липня. Триватимуть вони, за попередніми даними, до 10 серпня. 

Знаменательный день, который жители поселка Опытное у Донецкого аэропорта ждали пять лет. Благодаря достигнутому на днях…

Gepostet von Evgeny Kaplin am Montag, 22. Juli 2019

“Ми зараз загальним фронтом діємо, тобто є частина матеріалів, які надала ДонОДА. Є частина робіт, де треба вставити вікна, двері. Таких матеріалів наразі немає, однак ми можемо їх придбати. Німецькі журналісти зробили про нас статтю в журналі “Штерн”, і читачі перерахували на нашу діяльність 5 тис євро, вони підуть на покриття адресних потреб”, — розповів голова гуманітарної місії “Проліска”.

Нагадаємо, Кабмін затвердив механізм оформлення компенсації за зруйноване житло на Донбасі.

Читайте  також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: