Це прецедент, адже раніше за організацію участі у війні за кордоном у судах Сербії ніхто не відповідав. Провадження стосувалися лише тих, хто воював у чужій країні.
Про це повідомляє Балканська служба Радіо Свобода.
Обвинуваченого визнали винним і засудили до шести місяців позбавлення волі у вигляді домашнього арешту. Свою провину він визнав. тож суд виніс обвинувальний вирок на підставі угоди про визнання винуватості.
Зазначається, що засуджений зв’язувався з бійцями в Сербії через соціальні мережі, а потім надсилав їм авіаквитки на рейс Белград-Москва. Після чого передавав інформацію про те, як дістатися на окуповану територію України для подальшої участі у війні.
Також відомо, що підсудний “раніше приєднався до проросійських сил добровольцем” на сході України, а також у вересні 2014 року разом з іншою людиною з Колумбії заснував воєнізоване формування “Інтернаціональна бригада”, що складається з сербів, французів та іспанців.
Нагадаємо, за даними СБУ, до війни проти України також причетні бійці іноземної ПВК “Вагнера”. Журналісти російськомовного видання The Bell стверджують, що це угруповання неофіційно підконтрольне Генштабу збройних сил РФ. Українські силовики готували спецоперацію з перехоплення “вагнерівців”, але в останній момент плани зірвалися, і літак з бійцями приземлився в Білорусі. Там їх затримали, а потім видали Росії.
У зриві спецоперації підозрювали вище керівництво України включно з президентом. Аби розслідувати, звідки могла просочитися інформація про плани спецслужбовців, у Верховній Раді створили тимчасову слідчу комісію. По завершенні розслідування там оголосили, що Офіс президента або інші топ-посадовці не були до цього причетні. Слідчі вважають, що операцію зірвали білоруські спецслужби.
Читайте також: