У п’ятницю ймовірно запрацює на один день й гуманітарний коридор на Донеччині “Новотроїцьке-Оленівка”.
За даними речника Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, напередодні через лінію розмежування через КПВВ “Станиця Луганська” в бік тимчасово окупованих районів пройшли 1 134 людини. А у зворотньому напрямку — 684 громадянина.
У середу на цьому пункті пропуску чергувала й моніторка благодійного фонду “Право на захист” Оксана. Вона розповіла журналістам Вільного радіо про жінку, яка стикнулась із труднощами перетину.
Жінка фактично мешкає на тимчасово окупованій території Луганщини, а зареєстрована на тимчасово окупованій Донеччині. Вона хотіла пройти через КПВВ “Станиця Луганська” на вільну українську територію, аби розв’язати проблеми з отриманням українського внутрішнього паспорта та переїздом на постійне місце проживання.
Але в жінки не було електронної перепустки на закордонний паспорт. Повернутися в ОРЛО вона не могла: НЗФ Луганщини не пропускали її через відсутність прописки у Луганській області. Правозахисниця допомогла жінці створити нову заявку на перепустку, відправити документи на розгляд в координаційну групу СБУ, аби її документи з поважної причини обробили швидше. В результаті ця жінка все ж змогла проїхати на підконтрольну територію у своїх справах.
Всі інші контрольно-пропускні пункти вздовж лінії розмежування на Донбасі залишаються безлюдними.
6 КПВВ відкривають щоденно о 08:00, але залишаються порожніми. Тому що дзеркальні блокпости, тимчасово контрольовані збройними формуваннями так званих “ДНР” та “ЛНР”, не пропускають людей до себе або від себе. Нагадаємо, це КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині та “Майорське”, “Мар’їнка”, “Гнутове” та “Новотроїцьке” в Донецькій області.
Щоправда, рух через останній гуманітарний коридор — “Новотроїцьке-Оленівка” поновлюється двічі на тиждень, щопонеділка та щоп’ятниці. Тому ймовірно люди зможуть тут проїхати у п’ятницю 30 квітня.
Всі свої питання про перетин лінії розмежування ви можете прояснити з представниками БФ “Право на захист” за такими телефонами:
(099) 507-50-90, (068) 507-50-90, (093) 507-50-90.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.