image

У сільських громадах Донеччини з’являться поліцейські офіцери


4 березня на Донеччині стартував проєкт “Поліцейський офіцер громади”. Його суть у тому, що в кожній об’єднаній територіальній громаді має з’явитися поліцейський офіцер поряд з дільничним. До проєкту долучилися  9 громад та одна селищна рада.

Заступник голови Олександрівської селищної громади Сергій Марич розповів Вільному радіо, що ідея взяти участь у проєкті у нього з’явилася у 2019 році, коли таку ініціативу запустили на Дніпропетровщині.

“Тоді голови громад почали спілкуватися між собою, що нам треба теж таке зробити. Підходили до начальника Головного управління нацполіції Донецької області Миколи Семенишина, говорили з ним, що нам теж треба просувати цей проєкт”, – розповідає Сергій Марич.

Меморандум про співпрацю з правоохоронцями підписали голови Іллінівської, Миколаївської, Черкаської, Лиманської, Соледарської, Олександрівської, Андріївської, Званівської та Шахівської ОТГ, а також очільник Новотроїцької селищної ради.

За словами Сергія Марича, офіцер громади працюватиме спільно з дільничним поліцейським та буде виконувати ті ж функції.

“У зв’язку з тим, що на дільничних поліцейських йде дуже велике навантаження, цей проєкт надасть людям більше можливостей звернутися до поліції для вирішення своїх питань”, – зазначив заступник очільника Олександрівської ОТГ.

Крім того, офіцери опікуватимуться дорожньою безпекою.

“Вони можуть бачити деякі ділянки дороги, де треба встановити дорожні знаки. Тобто, вони будуть займатися також цією роботою”, – говорить Сергій Марич.

Він пояснив, що наразі ініціатива діє лише у сільських та селищних громадах, а згодом до неї планують долучити міські громади з великою територією.

Сергій Марич підкреслив, що в його громаді працюватиме одразу два поліцейських офіцери.

“Ми надамо умови двом офіцерам громади у своїх територіальних округах. Один буде працювати в одному окрузі, а другий – в іншому, щоб охопити повністю всю громаду”, – каже Марич.

Він додав, що, оскільки в Олександрівській ОТГ є відділ поліції, офіцери працюватимуть там. А в громадах без поліцейського відділу їх розміщуватимуть у центрах безпеки.

У сільських громадах Донеччини з'являться поліцейські офіцери громади
Центр безпеки громадян у м. Білозерському. Фото: Вільне радіо

 

У сільських громадах Донеччини з'являться поліцейські офіцери громади

У сільських громадах Донеччини з'являться поліцейські офіцери громади

У сільських громадах Донеччини з'являться поліцейські офіцери громади
Центр безпеки громадян у Шахівській ОТГ. Фото: Вільне радіо

 

За словами заступника голови Національної поліції України Олександра Фацевича, громади мають забезпечити поліцейських усім необхідним для ефективної роботи й комфортного проживання.

“Національна поліція здійснює навчання, забезпечує зброєю, екіпіруванням, автомобільним транспортом, а також паливно-мастильними матеріалами. Від громад ми очікуємо надання поліцейських станцій, їхнє обладнання, оргтехніку – все для того, щоб поліцейський міг виконувати свої обов’язки й нести службу безпосередньо в громаді”, – розповів журналістам заступник голови нацполіції.

Також громади будуть надавати офіцерам службове житло.

Навчати поліцейських почнуть у травні. Курси триватимуть 2 з половиною місяці.

За свою роботу офіцер буде отримувати від 13 тисяч гривень.

“Ми не будемо казати, що 13 тисяч – це велика зарплата. Але є інші мотиваційні складові: можливість отримати житло, проживати там, мати транспортний засіб – не кожен поліцейський ним забезпечений, а дільничний майже ніколи. А якщо і забезпечений, то це застарілий, зношений автотранспорт, який навіть проблематично відремонтувати”, – стверджує Олександр Фацевич.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: