Не вводити додаткові обмеження вирішив Слов’янський міський голова. Він вважає, що такі рішення має ухвалити комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на місцях. Лист про це відправив до Кабміну.
Про це Вадим Лях розповів на своїй сторінці у Facebook. На його думку, вихідний в 100-тисячному прифронтовому Слов’янську і містах-мільйонниках Києві чи Харкові мають суттєві відмінності.
“Наші підприємці вже багато місяців і без того працюють лише для того, щоб зберегти свій бізнес і робочі місця. А для жителів передмістя вихідні дні — єдина можливість приїхати за покупками в місто або продати тут, на ринках, надлишки вирощеної сільгосппродукції. Тому я вважаю, що рішення про карантинні обмеження повинні прийматися на місцях, комісіями з надзвичайних ситуацій. Лист про це я вже направив до Кабміну. Сподіваюся, уряд піде нам назустріч. Поки ж ніяких додаткових обмежень на вихідні ми вводити не будемо. Наша комісія відстежить ситуацію, і через тиждень приймемо рішення”, — пояснив міський голова.
Уточнимо, за даними обласної статистики, станом на 12 листопада у Слов’янській ОТГ на COVID-19 захворіли 2187 людей. На прес-конференції 10 листопада начальниця відділу охорони здоров’я Слов’янської міської ради Олена Джим повідомила, що від ускладнень хвороби померла 41 людина. З 9 листопада місто віднесли до “червоної зони” карантину.
Зазначимо, Вадим Лях цьогоріч повторно балотувався на посаду очільника міста. За даними ЦИК, він отримав голосів 8 300 голосів виборців (це майже 30 відсотків) та вийшов у другий тур. Повторне голосування призначено на 22 листопада.
Нагадаємо, 11 листопада Кабмін скасував адаптивний карантин і ввів локдаун вихідного дня. В усій країні діятимуть обмеження “помаранчевої зони”. А з опівночі суботи до опівночі понеділка не працюватимуть магазини (окрім продуктових), кафе та ресторани, спортзали, кінотеатри.
Таке рішення викликало протести як у столиці, так і в багатьох містах України. На Донеччині, за даними інформаційного агентства “Вчасно”, на акції виходили підприємці у Краматорську, Костянтинівці та Маріуполі. Протестувальники вважають, що ресторанний бізнес не витримає таких обмежень і люди залишаться без роботи.
Читайте також: