Міжнародні розслідувачі знайшли нові факти в справі МН17: бойовик, Володимир Цемах, якого нещодавно затримала СБУ, може бути причетний до аварії рейсу MH17 в Донецькій області та виступати свідком цих подій.
Про це йдеться в доповіді на сайті дослідницької групи Bellingcat.
У 2015 році в інтерв’ю Цемах розповів, що допомагав сховати ЗРК “Бук” та членів його екіпажу, однак бойовики цю частину інтерв’ю закрили цензурою. Якщо ці дані правдиві, то Цемах може стати основним свідком у справі. І, можливо, співучасником.
Також дослідники знайшли сторінку Цемаха в російській соцмережі “Однокласники”, де знайшли докази того, що бойовик служив в підрозділі протиповітряної оборони. На сторінці є фотографії, де бойовик зображений з зенітною гарматою ЗУ-23 на транспортному засобі.
Зазначимо, в червні Міжнародна слідча група назвала Гіркіна в числі тих підозрюваних, хто причетний до збиття пасажирського лайнера, в результаті чого загинули 298 людей.
За даними Міжнародної слідчої групи, винними названі росіяни Сергій Дубінський, Олег Пулатов, Ігор Гіркін і українець Леонід Харченко. Судовий процес по справі розпочнеться 9 березня 2020 року.
Нагадаємо, катастрофа Боїнгу 777 рейсу МН17 трапилась 17 липня 2014 року. Тоді в результаті падіння літака загинуло майже 300 людей. Нідерландські слідчі з’ясували, що ракетно-зенітний комплекс “Бук”, яким збили малайзійський Боїнг MH17, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії, що розташовується в селищі Маршала Жукова під Курськом.
Росія намагається змінити напрямок розслідування. Влада РФ провини не визнає та презентує свої так звані докази, щодо причетності України в катастрофі.
В той же час, суд США визнав провину екс-керівника так званої ДНР Ігоря Гіркіна в обстрілі Боїнгу. За рішенням феміди, він мав сплатити компенсацію в сумі 400 млн доларів кожному з родичів загиблих, що подали позов.
Раніше Міноборони Нідерландів повідомляли про спробу розвідки РФ вкрасти документи розслідування збитого літака МН17.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.