Підтверджені випадки COVID-19 на 30.05.2020:

23 204

В Україні
(696 померли, 9311 одужали)

160

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 90 одужали)

532

На непідконтрольній Донеччині
(18 померли, 134 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

У столиці з’явиться відкритий об’єднаний архів радянських спецслужб

Діана Шароді
2019-06-25 15:10

image
Фото: УІНП

Інститут національної пам’яті показав приміщення, де зберуть усі архівні документи радянських спецслужб ЧК-НКВД-КГБ. Там охочим буде легше і зручніше ознайомитися із документами. 

 

Наразі всі документи, які залишилися як історичні джерела висвітлення діяльності спецслужб зберігаються в архівах силовиків. Але, як зазначають в Інституті національної пам’яті, поліція і спецслужби демократичної країни не мають працювати з історичною інформацією.

Вже відомо, що архів буде в Києві на лівому березі на вул. Пухівській, 7, корпус № 5. Кабінет міністрів передав для цього одне з приміщень Національного банку площею понад 11 тисяч кв.метрів.

“Буде два головні результати. Перше: це стане значно зручніше для користувачів. Все в одному місці, комфортні читальні зали, для доступу достатньо лише звернення і паспорта; не буде зайвої паперової тяганини, як зараз, щоб зайти в режимне приміщення СБУ чи МВС. І друге: українські спецслужби мають зберігати українські таємниці. Ми забираємо у силовиків спокусу регулювати доступ до інформації про наше минуле”, — розповідає Володимир В’ятрович, голова Інституту національної пам’яті.

Зазначимо, Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» гарантує відкритий доступ до архівів та передачу їх з-під відомств силових органів до Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті. Закон розроблявся за участі громадськості, зокрема Центру досліджень визвольного руху та Реанімаційного пакету реформ.

5 червня 2019 року Кабінет Міністрів України виділив для цього у Києві приміщення площею понад 11 тисяч кв. метрів.

Після падіння комуністичного режиму Польща, Чехія, Болгарія, країни Балтії та Центрально-Східної Європи зробили доступними секретні документи каральних органів і таємної поліції та передали їх цивільним відомствам – аналогам Українського інституту національної пам’яті.

Вже на сьогодні Україна посіла перше місце серед пострадянських країн у міжнародному рейтингу доступу до архівів КДБ за результатами дослідження, проведеного Інститутом розвитку свободи інформації.

Додамо, в архівах зберігаються носії історичної інформації, в яких ви можете знайти інформацію про своїх родичів, матеріали для наукових досліджень та ін. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: