У т.з. “ДНР” запровадили російські стандарти ГТО: для чого це роблять
Всеросійський фізкультурно-спортивний комплекс “Готов до праці та оборони” (російською “Готов к труду и обороне”, скорочено ГТО) запровадили на тимчасово окупованій частині Донецької області. Розбираємось, що він передбачає та для чого окупанти його впроваджують.
“Указ” №359 від 2 серпня 2024 року про запровадження стандартів ГТО у т.з. “ДНР” підписав ватажок псевдореспубліки Денис Пушилін.
Відповідати за впровадження чергових російських стандартів буде самоназване “Міністерство молоді, спорту та туризму ДНР”. Фейковий “уряд” псевдореспубліки має до 1 жовтня 2024 року затвердити план заходів впровадження російського комплексу “Готов до праці та оборони”.
Зазначимо, окупаційна адміністрація на тимчасово непідконтрольній частині Донеччини й раніше проводила спортивні змагання за стандартами ГТО. Так, за даними російських джерел, 2021 року понад сім тисяч жителів т.з. “ДНР” виконали нормативи ГТО. Вперше у фейковій республіці їх масово складали 2016-го, але тоді це було ініціативою підконтрольної Кремлю адміністрації. Тепер же це запровадили “офіційно”.
Що таке ГТО?
Російські джерела вказують, що всеросійський фізкультурно-спортивний комплекс “Готов до праці та оборони” (ГТО) — це фізичне виховання населення, яке орієнтоване на розвиток масового спорту.
Історія спортивних нормативів бере свій початок у 1930 році, а наступного року їх об’єднали у комплекс із 21 вправи. Це, зокрема:
- човниковий біг 3 на 10 метрів;
- біг на час на 30, 60 та 100 метрів;
- біг на час на 1000, 1500, 2000, 3000 метрів;
- стрибок у довжину з місця поштовхом двома ногами;
- підтягування з вису лежачи на низькій поперечині;
- підтягування на високій перекладині;
- ривок гирі 16 кілограмів тощо.
Після розпаду СРСР стандарти ГТО зникли навіть у Росії. Але їх відродили 2014 року.
Участь у виконанні цих нормативів можуть брати люди від 6 років, які займаються спортом та мають медичну довідку з дозволом на фізнавантаження. Проте залежно від віку та статі нормативи коригують.
Залежно від результатів претендента нагороджують золотою, срібною або бронзовою відзнакою.
Золота, срібна та бронзова відзнаки ГТО російського стандарту. Фото з російських джерел
Для чого існує ГТО
Це пропагандистська програма, покликана підготувати населення до майбутньої праці та служби в армії, а також сприяти розвитку спорту.
Водночас відзнаки ГТО дають певні привілеї для їхніх власників. Наприклад, абітурієнти, які мають золотий, срібний або бронзовий знак ГТО, під час вступу до вишу можуть отримати додаткові бали до Єдиного держіспиту (російський аналог ЗНО).
Крім цього, студенти, які здали ГТО, можуть отримати підвищену стипендію. Тобто привілеї здебільшого спрямовані на молодь.
Нагадаємо, раніше ватажок т.з. “ДНР” наказав до 2 січня 2025 року згорнути роботу фейкового пенсійного фонду, який діє у псевдореспубліці. Вже рік окупанти впроваджують на тимчасово окупованій частині Донеччини новий окупаційний орган, який буде виплачувати місцевим пенсії.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.