У Торецьку за 140 мільйонів хочуть утеплити 5 закладів освіти


image
Фото: з відкритих джерел

Торецька військово-цивільна адміністрація запланувала у 2020 році ремонти 3 шкіл та 2 дитячих садочків. Більшість з них утеплять, а в деяких — відремонтують приміщення та закуплять нове обладнання. 

 

Завдяки ремонтам місцева влада хоче підвищити енергоефективність закладів. Про це Вільному радіо стало відомо з проєктів Торецької військово-цивільної адміністрації.

На ремонти та утеплення в 3 школах та 2 дитсадках потрібно близько 140 мільйонів гривень. Більшу частину цих коштів планують отримати з держбюджету, від європейських інвесторів та фонду регіонального розвитку. Решту — виділити з місцевого бюджету.

Школи

За 34,7 мільйона гривень в Торецькій ЗОШ №3 хочуть відремонтувати кабінети. Загальна квадратура, де потрібен ремонт — 2682,1 м².  Частину грошей для цього проєкту хочуть отримати за кредитною програмою Європейського інвестиційного банку. Ще 191 тисячу гривень — виділити з місцевого бюджету. Будівлю цієї ж школи, але вже за іншим проєктом, за 7,5 мільйонів гривень хочуть утеплити. На це заплановані гроші з державного бюджету України.

Для термомодернізації школи №9 Торецька міська влада проситиме з держбюджету понад 11 мільйонів гривень. Загальна площа будівлі — 4728,2 м².  

Найдорожчий проєкт запланували для опорної школи №6. Тут за 25,4 мільйона  гривень хочуть утеплити будівлю площею 6 952,5 м². Ці кошти проситимуть у Європейського інвестиційного банку. Ще 67 тисяч виділять з місцевого бюджету. 42 мільйони гривень потрібно на ремонт приміщень цієї ж школи та придбання для неї меблів, техніки та обладнання (усього 1856 одиниць). Із загальної суми 4,2 мільйона планують виділити з місцевого бюджету, іншу частину — з Державного фонду регіонального розвитку. Також в школі №6  за 4,8 мільйона гривень з держбюджету хочуть відремонтувати басейн.

Дитсадки

Відремонтувати планують і два дитсадки. Зокрема, це дитсадок №1 “Червона шапочка” та №9 “Веселка”. Для утеплення першого місту потрібно більше ніж 11 мільйонів гривень. Там потрібно замінити вікна та утеплити фасад будівлі площею 4728,2 м². Гроші на термомодернізацію хочуть просити з держбюджету.

Щоб утеплити “Веселку” місто хоче шукати з інших джерел 9,5 мільйонів гривень. Цей дитсадок вдвічі менший за “Червону шапочку”— 2093,2 м². 

В примітці проєкту зазначається, що для деяких об’єктів була розроблена проєктно-кошторисна документація. Однак, вона вже застаріла, та її потрібно переробляти. На це також додатково будуть потрібні гроші.

Нагадаємо, в Торецькій опорній школі №6 за 1 мільйон гривень оновили лабораторні класи з фізики, хімії та кабінет математики сучасним обладнанням. Крім того, у 2019 році в 11 школах Торецька провели високошвидкісний інтернет.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: