“У вас завтра не буде води”. В 4 містах Донеччини в 2020 з’явиться додаток-інформатор

Анна Сердюк
2019-10-22 15:00

image
Фото: facebook.com/Ольга Алтуніна

Команда від Слов’янська, Краматорська, Бахмута та Дружківки виборола фінансування на спеціальний мобільний додаток для своїх міст. В ньому будуть публікувати повідомлення усі комунальні та соціальні служби, а користувач зможе налаштувати сповіщення щодо конкретно свого району.

 

Про майбутню новинку Вільному радіо розповів один з учасників розробки додатку Віктор Зіпір. Ідею пропрацьовували на хакатоні в Харкові. 

“Принцип хакатону: у кожного є ідея, дається час і, припустимо, за 48 годин цю ідею потрібно впровадити. В даному випадку все було направлено на інструменти електронної демократії в громадах”, — уточнює Віктор. 

Свої ідеї на зустрічі запропонували понад 30 учасників. Кожен з проектів розписали на дошках і збирали команду для його втілення: громадських активістів, представників місцевої влади, програмістів, дизайнерів та маркетологів.  

Вдалося організувати команди тільки на 15 ідей. Тоді бахмутські активісти приєднались до команди із сусідніх міст. Разом вони думали над проектом слов’янського чиновника В’ячеслава Самохвалова — додатком-інформатором.  Кілька днів вони працювали над оформленням та зручністю додатку для мобільного телефону, щоб він був без авторизації, але кожен міг обрати місто і пункти, за якими б він хотів отримувати інформацію.

хакатон
Фото: facebook.com/Ольга Алтуніна

“Я, наприклад, в Бахмуті і мене цікавить спорт або новини щодо доріг комунальних. Я встановлюю цей додаток, обираю місто Бахмут, відмічаю галочками те, що мене цікавить, і диспетчери служб відправляють мені повідомлення про свої якісь заплановані заходи”, — пояснює Зіпір.  

Загалом  додатка є три функції. Окрім сповіщень, також буде “допомога” (перелік контактів, які є в місті по усім службам), а також перехід на сторінку, на якій є посилання на сервіси електронної демократії в місті:  бюджет участі, консультації, петиції, звернутись до мера, депутата. 

Користувач зможе налаштувати сповіщення щодо кількох районів одразу. Додаток буде безкоштовним та без реклами. Його допрацювання та впровадження профінансує ПРООН. Але свій вклад має внести і місцева влада. Фінансів не просять, мова про використання цього інструменту самими службами.  

“Тобто, це вже є, просто його потрібно трохи організувати. Звісно, має бути якийсь меморандум, має бути від місцевої влади в посадові інструкції цих диспетчерів внесено порядок заповнення і все, що цього стосується”, — пояснює Віктор Зіпір.  

Варто зазначити, що свою повну готовність впровадити додаток та наповнювати його інформацією з місцевої влади висловили поки що тільки чиновники зі Слов’янська. Адже вони і їздили на хакатон та пропонували ідею. В Бахмуті ж активісти ще будуть звертатись до міської ради, щоб все працювало.

Фото: facebook.com/Ольга Алтуніна. Команда з Бахмута, Слов’янська, Краматорська та Дружківки на хакатоні в Харкові.

Зазначимо, у жодного з комунальних підприємств Бахмута немає свого сайту. Їхні повідомлення публікують на сайті Бахмутської міської ради. 

Нагадаємо, нещодавно журналісти Вільного радіо тестували в Бахмуті мобільний додаток поліції. На виклик через нього правоохоронці приїхали за 4 хвилини. 

Діджиталізацією займається не лише влада, але й різні благодійні організації. Наразі можна користуватись онлайн-сервісами та мобільними додатками за такими напрямами:

Читайте також:

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

290
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: