Наші дипломати знайшли герб України в одному з британських посібників терористичної символіки. Українське посольство в Британії вимагає вибачень.
Контртерористична поліція Великобританії розмістила український тризуб серед символів, які становлять для британців загрозу національної безпеки. Зображення опубліковане в “Посібнику з протидії ідеологічному екстремізму”, підготовленому для працівників поліції, урядових організацій та вчителів.
19 січня Посольство України в Британії опублікувало офіційну заяву англійською мовою в своєму Твіттері: “Розміщення тризуба, конституційного національного символу і герба України, в “Посібнику з екстремізму”, виданому антитерористичною поліцією для викладачів і медичного персоналу Великої Британії, є вкрай обурливим. Тут немає прийнятних пояснень. Ми вимагаємо прибрати тризуб з Посібника з офіційними вибаченнями”, – заявило посольство України в Британії.
Зазначимо, 12-сторінковий посібник “Захист молоді та дорослих від ідеологічного екстремізму” опублікували ще в листопаді минулого року. 10 січня 2020 британська газета “The Guardian” опублікувала статтю про нього. В розділі “Татуювання” під заголовком “Праворадикальні знаки та символи” зображений герб України з підписом “Український тризуб (націоналістичний)”. Крім цього, в розділі організацій, які сповідують ідею домінування білої раси, є символіка полку “Азов”.
Додамо, на офіційному сайті МЗС України офіційних заяв з цього приводу поки що немає.
Цікаво, що британська преса пише також про обурення їхніх громадян через включення в цей посібник символіки протестної групи “Повстання проти вимирання” і кількох інших екоорганізацій, включаючи “Greenpeace”.
17 січня представник Контртерористичної поліції Дін Хейдон в своїй письмовій заяві “Наш пріоритет — боротьба з тероризмом, а не з законними протестами” пояснив: “Цей Посібник розробили, щоб допомогти поліції та її близьким партнерам визначити і зрозуміти знаки та символи, з якими вони можуть зіткнутися у своєму щоденному робочому житті, аби вони знали різницю між символами багатьох груп, які вони можуть побачити. В Посібнику чітко зазначено, що багато з включених в нього груп не є терористичними, і що членство в них не є криміналом”.
Заяв щодо виправлення посібників чи вибачень не було.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.