Підтверджені випадки COVID-19 на 05.07.2020:

48 500

В Україні
(1249 померли, 21376 одужали)

680

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 238 одужали)

1242

На непідконтрольній Донеччині
(76 померли, 547 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

У Великобританії тату з тризубом прирівняли до праворадикальної символіки, — українське посольство (фото)

Наталя Жукова
2020-01-20 14:30

image
Фото з відкритих джерел

Наші дипломати знайшли герб України в одному з британських посібників терористичної символіки. Українське посольство в Британії вимагає вибачень. 

Контртерористична поліція Великобританії розмістила український тризуб серед символів, які становлять для британців загрозу національної безпеки. Зображення опубліковане в “Посібнику з протидії ідеологічному екстремізму”, підготовленому для працівників поліції, урядових організацій та вчителів.

19 січня Посольство України в Британії опублікувало офіційну заяву англійською мовою в своєму Твіттері: “Розміщення тризуба, конституційного національного символу і герба України, в “Посібнику з екстремізму”, виданому антитерористичною поліцією для викладачів і медичного персоналу Великої Британії, є вкрай обурливим. Тут немає прийнятних пояснень. Ми вимагаємо прибрати тризуб з Посібника з офіційними вибаченнями”, – заявило посольство України в Британії.   

Зазначимо, 12-сторінковий посібник “Захист молоді та дорослих від ідеологічного екстремізму” опублікували ще в листопаді минулого року. 10 січня 2020 британська газета “The Guardian” опублікувала статтю про нього. В розділі “Татуювання” під заголовком “Праворадикальні знаки та символи” зображений герб України з підписом “Український тризуб (націоналістичний)”. Крім цього, в розділі організацій, які сповідують ідею домінування білої раси, є символіка полку “Азов”.

Додамо, на офіційному сайті МЗС України офіційних заяв з цього приводу поки що немає. 

Цікаво, що британська преса пише також про обурення їхніх громадян через включення в цей посібник символіки протестної групи “Повстання проти вимирання” і кількох інших екоорганізацій, включаючи “Greenpeace”. 

17 січня представник Контртерористичної поліції Дін Хейдон в своїй письмовій заяві “Наш пріоритет  — боротьба з тероризмом, а не з законними протестами” пояснив: “Цей Посібник розробили, щоб допомогти поліції та її близьким партнерам визначити і зрозуміти знаки та символи, з якими вони можуть зіткнутися у своєму щоденному робочому житті, аби вони знали різницю між символами багатьох груп, які вони можуть побачити. В Посібнику чітко зазначено, що багато з включених в нього груп не є терористичними, і що членство в них не є криміналом”. 

Заяв щодо виправлення посібників чи вибачень не було. 

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: