У вересні мінімальна зарплата в Україні збільшиться до 5 тисяч гривень
Фото з відкритих джерел

25 серпня на позачерговому засіданні Верховної Ради ухвалили законопроєкт про підвищення розміру мінімальної заробітної плати. З 1 вересня вона зросте майже на 300 гривень.

 

 

“За” проєкт закону президента Володимира Зеленського №3963 проголосували 295 нардепів, “проти” – лише 8. 35 народних обранців утримались від волевиявлення, а ще 28 не голосували взагалі.

Наразі мінімальна зарплата становить 4723 грн. Згідно з документом, з 1 вересня вона має зрости до 5 тис грн. 1 січня 2021 року її підвищать ще на тисячу, а з 1 липня вона становитиме вже 6,5 тис грн.

Як пояснював голова уряду Денис Шмигаль, на необхідність підвищити мінімальну зарплату вплинули 5 факторів: споживчий попит, інфляція, зайнятість, подолання бідності та нерівність. За його словами, таке рішення має довести мінімалку до розміру реального прожиткового мінімуму та стимулювати попит споживачів на вітчизняну продукцію. Шмигаль наголосив, що підвищення не матиме значного впливу на інфляцію та не призведе до зростання безробіття.

Разом з мінімальною зарплатою збільшиться й розмір посадового окладу працівника 1 тарифного розряду єдиної тарифної сітки для бюджетників. Зараз він становить 2102 грн, а з вересня його підвищать до 2225 грн.

Однак українці не лише отримуватимуть, а й віддаватимуть більше.

“Цей закон не про зарплати, це в першу чергу про підняття податків та зборів. Якщо ви маленький ФОП, то вже найближчими місяцями будете платити на 260 грн щомісячного єдиного податку більше. Зросте Єдиний соціальний внесок: спочатку на 60 грн, а через рік – вже на 400 грн на місяць. Зросте податок на нерухомість. За квартиру 100 м² ви заплатите на 770 грн більше”, – зазначив депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк під час обговорення законопроєкту.

Журналісти Вільного радіо вже готують великий матеріал на цю тему. Вже цього тижня читайте як зростуть податки, зарплати та штрафи, “прив’язані” до розміру мінімальної зарплати.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...