Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

У виконкомі назвали законним встановлення МАФу біля історичної будівлі Бахмута

admin
2018-10-02 17:58

image
Фото: Денис Руденко

1 жовтня минуло півроку с того часу як почали встановлювати тимчасову споруду біля будівлі початку 20 сторіччя, так званого “Азово-Донського банку”. Сьогодні виконком прийшов на огляд об’єкту та не виявив ніяких порушень.

Зараз впритул до пам’ятника архітектури прибудована велика тимчасова споруда. По документах їх 2-і, однак по факту ㅡ одина.

“По закону тимчасова споруда будується до 30 кв. метри, однак згідно наказу 244, можливо створювати групи тимчасових споруд та вони можуть бути під одним дахом ”, ㅡ каже заступник начальника відділу архітектури і містобудування Сергій Губарев.

Він, разом з представниками виконкому, прийшов перевіряти законність споруди та її відповідність документам.

 

“На сьогодні я не бачу ніяких підстав перешкоджати роботі підприємця. Він подав дві окремі заявки на тимчасові споруди. Після певної процедури, згідно наказу 244, він має право внести заяву на зміну частини фасаду. Він сказав, що хоче замінити, ось і все” ,ㅡ каже заступник начальника відділу архітектури і містобудування Сергій Губарев.

Тобто якщо підприємець захоче добудувати ще одну тимчасову споруду до існуючої, він це зможе, однак після проходження певної процедури побудови. Наразі робота так званого МАФу буде продовжуватися та зносити його не планують.

Додамо, що власники тимчасових споруд не поповнюють місцевий бюджет за рахунок оренди землі. Так звані “прогалини” в законодавстві дозволяють підприємцям використовувати державну землю, однак не платили за її оренду гроші. Підприємці платять лише в податкову ㅡ єдиний соціальний внесок. Зараз складно прорахувати гроші, які бюджет втрачає за майже безкоштовне виділення землі для підприємців в центрі міста.  
Нагадаємо, активісти міста майже півроку вимагають, щоб тимчасову споруду, що побудували впритул до пам’ятника архітектури прибрали.  Вони виходили до міськради з протестами, організовували круглі столи, однак це ніяких результатів поки не дало.

Активісти кажуть, що в прокуратурі вже проводять слідчі дії стосовно цієї справи, однак називають прокурорів упередженими. Тож в цю п’ятницю планують провести збір підписів під зверненням до правоохоронців вищих рівнів.

В Бахмуті досі немає переліку історичних будівель, яких захищає закон захисту об’єктів культурної спадщини. Охоронної зони, яка б забороняла будувати такі тимчасові споруди, немає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: