У Волновасі окупанти повертають дітей за парти як живий щит проти ЗСУ, — омбудсмен (ФОТО)
З 11 квітня у тимчасово окупованій РФ Волновасі росіяни змушують дітей повертатись до навчання. Це зовсім поруч з бойовими діями, тож діти стають заручниками та “живим щитом” російських військових. Це ще один воєнний злочин Росії та порушення прав українських дітей в окупації.
Про це повідомляє омбудсмен Людмила Денісова. Свідчення про використання окупантами у такий спосіб дітей виявили в соцмережах окупаційної влади.
За повідомленням сепаратистських ресурсів, 11 квітня урочисту лінійку у школі у Волновасі начебто почали з гімнів Росії та “ДНР”.
У такому випадку діти фактично стають заручниками та живим щитом для військ російського агресора, підкреслює українська омбудсмен.
“Ймовірно такі дії окупантів спрямовані на ускладнення операції з майбутнього звільнення міста Збройними Силами України та для можливих провокацій із жертвами заради дискредитації та звинувачення української сторони”, — зазначає Денісова.
Держави зобов’язані робити все, аби доглядати та захищати дітей, які опинилися в зоні збройного конфлікту. Така вимога закріплена міжнародним гуманітарним правом, зокрема статтею 38 Конвенції ООН про права дитини та Женевською конвенцією 1949 року про захист мирного населення під час війни (які Росія теж ратифікувала).
Тож такі дії країни-окупанта загрожують праву дітей на життя.
Українська омбудсмен просить Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертну місію при ОБСЄ врахувати ці факти як воєнний злочин та порушення Росією прав дітей в Україні.
Учні на підконтрольних Україні територіях на час повномасштабного вторгнення Росії з 14 березня навчаються не в закладах освіти, а у Всеукраїнській школі онлайн за місцем перебування. Як саме в Україні організували освітній процес та як учням до нього долучитися, ми розповідали в матеріалі “Всеукраїнська школа онлайн та на ТБ”.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.