Учні бахмутської школи покажуть спектакль про рідне місто


image
Фото з відкритих джерел

Незабаром в Бахмуті відбудеться показ вистави в рамках проекту “Місто з собою”. Її авторами і виконавцями стануть учні ЗОШ№10. Де саме та коли відбудеться подія  – читайте далі.

 

Проект під назвою “Місто з собою” проводять у трьох містах Донбасу: Бахмуті, Миколаївці та Попасній. Кожна вистава триватиме приблизно 20 хвилин, а потім їх мають об’єднати в один великий спектакль.

“Ідея в тому, щоб розповісти про міста, які не дуже відомі поза цим регіоном: у Львові, в Харкові, в Києві, в Берліні, у Відні”,  – повідомила Вільному радіо драматургиня Анастасія Косодій.

“Ми працюємо з дітьми з місцевих шкіл. Тут ми працюємо, в Бахмуті, з 10 школою, яка знаходиться на Забахмутці. Там ми зі школярами складаємо такий спектакль з їх особистих історій, які вони розповідають про своє місто”,  – додає Косодій.

У виставі візьмуть участь близько 15 учнів старших класів. За словами драматургині, вони розповідатимуть про те, як змінювалось їх рідне місто під час війни та які емоції це в них викликало.

Режисер Георг Жено каже, що мета цього проекту  – повернути дітям, які зростають в умовах війни, віру в майбутнє.

“Нам важливо, щоб було чутно голоси учнів, які виросли в цих містах  – Бахмуті, Попасній і Миколаївці. У мене таке відчуття, – розумієте, я п’ять років їжджу Донбасом, займаюся з дітьми подібними проектами,  – що в них втрачена віра у дорослий світ, який творить такі страшні речі, як ця війна. І я дуже сподіваюся, що вони подібними проектами можуть собі хоча б малу частину цієї довіри повернути. Адже віра у дорослий світ  – це в якомусь сенсі й віра в себе в майбутньому”, – розповідає Георг Жено.

Він додав, що таких проектів він зробив уже близько тридцяти. Зокрема, спектаклі ставили у прифронтових Миколаївці, Попасній та Щасті.

“Мене завжди вражають, захоплюють учні з Донбасу, які мають прекрасне почуття гумору, велику винахідливість, беруть участь (у проектах,  – ред.), не дивлячись на те, що ми торкаємось важких тем. Це завжди велике задоволення працювати з ними”, – зізнається режисер проекту.

Перший показ бахмутської вистави планують провести 4 жовтня. З місцем показу поки визначаються. За словами Георга Жено, місце обиратимуть виходячи з того, які саме історії будуть розповідати юні актори. 

На сторінці сучасного українського театру PostPlayТеатр незабаром можна буде дізнатись, де проходитиме вистава.

Режисер наголошує, що прийти на спектакль можуть усі бажаючі.

“Ми розуміємо це як роботу для Бахмута, і тому показ буде безкоштовним. Нам дуже важливо, щоб прийшли якомога більше мешканців цього міста, аби отримати зворотний зв’язок”,  – повідомив Жено.

Він також зазначив, що після показу в Бахмуті залишать відео-інсталяцію, присвячену місту. 

З історіями донбаських школярів планують їздити по Україні, а фінальні вистави покажуть на сценах Берліна та Відня.

Фінансову допомогу проекту надає програма “Східне партнерство”.

Для довідки: програма “Східне партнерство”  – це проект міністерства закордонних справ Німеччини, який має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: