Підтримати
Угоду про створення Спецтрибуналу для Росії ратифікують в Україні — Зеленський підписав документи
Президент Зеленський та генсек Ради Європи Ален Берсе з підписаною угодою у двох примірниках. Фото: Офіс президента

Підтримайте Вільне Радіо

Президент Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Тепер необхідні законодавчі зміни мають винести на розгляд Верховної Ради. 

Про це глава держави повідомив у своїх соціальних мережах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав документи, які необхідні для ратифікації угоди про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

Він заявив, що доручив “якнайшвидше” опрацювати та винести на розгляд Верховної Ради законодавчі зміни. Це, зі слів Зеленського необхідно, аби “з боку України все було забезпечено на 100% заради повної реалізації угоди про створення трибуналу”.

Крім того, глава держави очікує на “швидке” представлення командами Міністерства закордонних справ України та Офісу відповідного графіка роботи з партнерами для імплементації угоди. Коли саме відбудеться фактичний запуск інституції — поки невідомо. 

“Уже цього року в Росії мають відчути, що їхня відповідальність за злочин агресії є неминучою і що реально розпочався міжнародний юридичний процес для притягнення Росії до відповідальності. Агресія є злочином, і дійсно невідворотне покарання Росії за цей злочин є глобальним інтересом всіх у світі, хто хоче для своїх людей мирного життя”, — написав Зеленський. 

Більше про спецтрибунал для Росії 

Наприкінці квітня 2024-го Комітет міністрів Ради Європи доручив генеральному секретарю підготувати документи, які можуть потенційно призвести до укладання з Україною угоди про створення спецтрибуналу щодо злочину російської агресії.

Тоді у коментарі Вільному радіо уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповідав, що під час розроблення механізму спецтрибуналу фахівці спираються на досвід трибуналу, який створили після Другої світової війни. 

“Нам треба інструментарій, який вже бачила історія. Ми взяли за приклад трибунал, який був створений після Другої світової війни, один в один. Ми не повинні чекати, поки Україна переможе. Ми повинні розпочати судовий процес засудження дій Російської Федерації”, — казав Лубінець.

Вже наприкінці червня 2025-го президент Володимир Зеленський та генсек Ради Європи Ален Берсе підписали у Страсбурзі угоду про створення Спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії проти України.

Нагадаємо, ще у 2023 році Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла резолюцію щодо депортації дітей та дорослих з України в Росію”. В цій резолюції вперше згадали термін “геноцид” щодо дій Росії в Україні та визнали ордер на арешт Путіна


Завантажити ще...