Зображення до посту “Нам треба інструментарій, який вже бачила історія”, — омбудсман про підготовку до створення спецтрибуналу над Росією
Україна працює над створенням спецтрибуналу, ілюстративне фото: Укрінформ

Днями у Раді Європи почали підготовку до створення спецтрибуналу щодо злочину Росії проти України. Він потрібен, зокрема, для того, аби перед судом постали представники вищого військового керівництва країни-агресорки. За словами омбудсмана Дмитра Лубінця, механізм такого спецтрибуналу розробляють, спираючись на досвід Нюрнберзького процесу, який тривав після Другої світової війни.

Як повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, 30 квітня Комітет міністрів Ради Європи доручив генеральному секретарю підготувати документи, які можуть потенційно призвести до укладання з Україною угоди про створення спецтрибуналу щодо злочину російської агресії.

“Це важливий практичний крок на шляху до створення трибуналу. Кожен такий крок наближає нас до доведення невідворотності покарання за злочин агресії проти України”, — пише очільник МЗС.

У коментарі Вільному радіо Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що нині невідомо, коли саме має запрацювати трибунал. 

“Україна постійно працює над тим, щоб започаткувати новий інструментарій для засудження дій Російської Федерації. Ну от не працюють у нас традиційні інструментарії. При всій повазі до Міжнародного Кримінального Суду, який видав два ордери на арешт, ми їм дуже вдячні. Але ми чітко розуміємо, що через внутрішні статути цієї організації вони не зможуть засудити найвище політичне військове керівництво Російської Федерації за воєнні злочини, які вони здійснювали і продовжують здійснювати”, — говорить омбудсман.

За словами Лубінця, під час розроблення механізму спецтрибуналу фахівці спираються на досвід трибуналу, який створили після Другої світової війни.

“Нам треба інструментарій, який вже бачила історія. Ми взяли за приклад трибунал, який був створений після Другої світової війни, один в один. Ми не повинні чекати, поки Україна переможе. Ми повинні розпочати судовий процес засудження дій Російської Федерації”, — каже Лубінець.

Нагадаємо, раніше журналісти Вільного радіо розповідали історію Варвари Сердюк, яка дитиною пережила Голодомор 1932-1933 років


Завантажити ще...