На початку повномасштабного вторгнення російські спецслужби завербували 16-річного бахмутянина Володимира Маркіна. Підліток збирав інформацію, координати, фото та відео, які пересилав своєму контакту. Зрештою правоохоронці заарештували юнака та засудили за колабораціонізм. Маркін намагався потрапити до списку обміну, втім, Росія відмовилася від свого агента, тому найближчі десять років він проведе у тюрмі.

 

 

Історію Володимира Маркіна з Бахмута розповіли у проєкті “Хочу к своим”. 

Маркін народився 2 жовтня 2005 року у Бахмуті, пізніше вступив на бюджет до “Бахмутського індустріального фахового коледжу”, де навчався за спеціальністю “Фінанси, банківська справа та страхування”. 

Юнак розповідає, що, як і більшість його однолітків, він часто проводив час у компанії товаришів, активно займався спортом і навчанням. До початку великої війни, за словами Володимира, більшість його оточення, як і він сам, займали нейтральну позицію щодо Росії та України, сподіваючись на “можливу дружбу між сусідніми державами в майбутньому”.

Однак, з початком повномасштабного вторгнення, більшість жителів Бахмута з його оточення змінили свої погляди, перейшли на проукраїнську позицію і засудили Росію за збройну агресію, каже юнак. 

“Україна не зробила мені нічого поганого. Я тут виріс і вважаю себе українцем. Я дивився російські YouTube канали, читав їхні медіаресурси, соцмережі й зрозумів, що Росія дуже значима, могутня геополітична країна. Перейнявся її величчю та обрав бути з сильнішими”, — розповідає Маркін. 

За його словами, ще у березні 2022 року, після “прильоту” по місцю базування українських військових, він побачив, як одна знайома спілкується з куратором з російських спецслужб. Від неї юнак й отримав контакт.

Для Володимира співпраця з російськими спецслужбами розпочалася наприкінці березня 2022 року. Загарбники розповідали хлопцю про найближчі перспективи “визволення” всієї України, обіцяли політичний притулок у Росії, громадянство, офіцерське звання та гроші.

Зрештою підліток повірив окупантам та почав збирати інформацію, координати, фото та відео, які пізніше пересилав своєму куратору. Ці дані росіяни використовували для ведення вогню по місцях дислокації техніки, складів та підрозділів ЗСУ. Володимир також наводив артилерію та РСЗВ окупантів на свій рідний коледж. Загалом юнаку інкримінували 16 випадків співпраці з окупаційною армією. 

Лист на обмін Володимира Маркіна. Фото:
Заява на обмін Володимира Маркіна. Фото: “Хочу к своим”

Зараз Володимиру Маркіну 19 років, його заарештували 16 серпня 2022 року та засудили за статтею 117-1 ч. 7 ККУ.  25 липня 2024 року Маркін написав заяву з проханням включити його до списку обміну та передати як військовополоненого. Спочатку російська влада була готова обміняти юнака, але зрештою відмовилась. 

Тепер найближчі десять років він проведе за ґратами. 

Нагадаємо, оперативники СБУ затримали мешканця Мирнограда, якого підозрюють у передачі чутливої інформації про ЗСУ російським окупантам. У зоні особливої уваги затриманого, додають слідчі, було розташування РСЗВ HIMARS на Покровському напрямку.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...