За інформацією президента України Володимира Зеленського, Світовий банк надасть Україні 100 млн. доларів. Їх мають витратити на відновлення економіки підконтрольних українському уряду територій Донецької та Луганської областей.
п
Про це голова держави повідомив у Twitter.
“Україна отримає від Світового банку 100 млн доларів на відновлення економіки та підприємництва підконтрольних територій на сході. Дякую Девіду Малпассу (президент Світового банку, — ред.) та Арупу Банерджі (регіональний директор Світового Банку по Східній Європі, — ред.) за підтримку територіальної цілісності України. Ми зробимо все, щоб наші громадяни почувалися в безпеці, а регіони ставали заможними”, — написав Володимир Зеленський.
Коли саме та на яких умовах країна отримає гроші, він не уточнив.
Нагадаємо, на початку вересня Кабмін ухвалив розпорядження президента України Володимира Зеленського, яким він створює українську делегацію, яка буде вести перемовини з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Йшлося саме про позику у 100 млн доларів на відновлення Донеччини та Луганщини в рамках Угоди “Східна Україна: возз’єднання та відновлення, відродження”. Міжнародний банк реконструкції і розвитку входить до складу Світового банку.
“Відповідний ресурс може бути спрямований в першу чергу на покращення транспортної інфраструктури на підтримку сільськогосподарської галузі в Луганській і Донецькій областях”, — заявив під час засідання прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Раніше у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупований територій України повідомляли, що уряд планує вкласти 100 мільйонів доларів у відбудову саме Луганської області. Одним із пунктів проєкту мав стати капітальний ремонт близько 183 кілометрів автодоріг на Луганщині. Іншу частину грошей хотіли спрямувати на відновлення сільського господарства.
Також для підтримки економіки регіону, голова української делегації у Тристоронній контактній групі на перемовинах по Донбасу Леонід Кравчук пропонує створити вільну економічну зону. Під вільною економічною зоною Кравчук має на увазі окремий режим управління податками, окремі ставки тощо.
Читайте також: