Касетні боєприпаси 155 мм стандарту НАТО. Ілюстративне фото: Мілітарний
Касетні боєприпаси 155 мм стандарту НАТО. Ілюстративне фото: Мілітарний

Перші боєприпаси в рамках чеської ініціативи надійдуть в Україну впродовж наступних двох місяців. Йдеться про травень-черевень 2024 року.

 

 

Про це повідомив представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції.

“Ми не маємо забувати про брак снарядів 155-мм калібру для конвенційної боротьби. Багато країн приєдналися до чеської ініціативи, щоб знайти боєприпаси в усьому світі. Перші постачання надійдуть у кінці травня — на початку червня”, — зазначив Борель.

Окрім цього, деякі країни висловили готовність взяти участь у німецькій ініціативі з посилення спроможностей української повітряної оборони. Надання більшої кількості снарядів та систем ППО, за словами представника ЄС, — дві найважливіші цілі для союзників.

Зазначимо, що повного переліку країн, які фінансують чеську ініціативу, не оголошують. Однак відомо, що до неї вже долучилися Фінляндія, Португалія, Швеція, Норвегія, Німеччина, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Данія, Велика Британія, Канада, Франція, Польща і Бельгія.

Що відомо про чеську ініціативу

У лютому 2024 року президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна знайшла спосіб дістати 800 тисяч снарядів для України, але потребувала фінансування.

Вже у березні цього ж року Чехія виступила з ініціативою придбати до одного мільйона боєприпасів  калібру 155-мм. Такі боєприпаси зазвичай використовують в польових гарматах, гаубицях та гармат-гаубицях. 

Першими до цієї ініціативи долучилася Норвегія, яка надала Україні підтримку на понад 150 мільйонів доларів на закупівлю боєприпасів

Крім того, уряд Німеччини зобов’язався виділити кошти на придбання 180 тисяч артилерійських снарядів у межах чеської ініціативи. Тоді міністр оборони Борис Пісторіус заявив, що надсилати їх почнуть влітку 2024 року. 

Також пропозицію Чехію вирішила підтримати Швеція. Країна пообіцяла 30 мільярдів євро на закупівлю необхідних боєприпасів. Виділення цих грошей потребувало окремого схвалення шведськими депутатами. 

Нагадаємо, 20 квітня палата представників Конгресу США проголосувала за пакет допомоги у 60,84 мільярда доларів для України. Що відомо про цю допомогу та як на неї відреагували у світі — розповідали журналісти Вільного радіо.


Завантажити ще...