Підтримати
Україна та Росія невинні у незакритому небі під час збиття МН17, — розслідування Нідерландів
Фото: з відкритих джерел

Ще у 2019 році депутати нідерландського парламенту попросили провести розслідування, чому Україна не закрила повітряний простір над Донбасом, коли збили малайзійський боїнг МН17. Але після понад року розслідування не вдалось довести, що Україна винна у тому, що не закрила небо коли збили пасажирський літак.

 

Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з документів на сайті парламенту Нідерландів.

Передісторія. За даними видання Deutsche Welle наприкінці 2019 року нижня палата парламенту висунула ініціативу провести розслідування, “чому Україна не закрила повітряний простір над Донбасом під час бойових дій?”. Тоді ж міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок заявив, що не бачить необхідності проводити таке слідство, але не заперечив, що можна зібрати необхідні факти для їхнього вивчення. Тож, розслідування все ж вирішили провести.

Україна та Росія невинні у не закритому небі. Згідно з даними звіту фундації “Flight Safety Foundation”, під час розслідування вони не змогли підтвердити провину України у незакритому повітряному просторі.

“Це розслідування не виявило достатньо фактів, які б свідчили про те, що органи української влади відповідальні за аналіз ризиків безпеки у повітряному просторі цивільної авіації, та органи, що встановлюють обмеження повітряного простору в зоні конфлікту, або добре знали про загрозу не збільшення висоти польоту”, — йдеться у висновку фундації “Flight Safety Foundation”.

Такий самий висновок розслідувачі зробили й щодо Росії. 

Зазначимо, як повідомляє Укрінформ, у 2014 році Україна впроваджувала обмеження в повітряному просторі, коли почався конфлікт. Спочатку повітряним суднам було заборонено літати нижче, ніж 1500 метрів, потім нижче 7900 і напередодні збиття боїнгу мінімальна висота над Донбасом була 9800 метрів.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року над Донбасом на висоті понад 10000 метрів підбили малайзійський боїнг рейсу МН17. Внаслідок авіакатастрофи загинули 298 людей. Нідерландські слідчі з’ясували, що літак підбили з ракетно-зенітного комплексу “Бук”, який належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії, що розташовується в селищі Маршала Жукова, під Курськом.

Зараз Нідерланди, Україна, Бельгія, Австралія та Малайзія вже висунули обвинувачення чотирьом підозрюваним: росіянинам Ігорю Гіркіну, Сергію Дубинському, і Олегу Пулатову, та українцю Леоніду Харченку. Також слідчі підозрюють у причетності до збиття бойовика Володимира Цемаха, який, за їхніми даними, перевозив “Бук”.

Суд по даним слідчих почався 9 березня 2020 року у Гаазі й триває досі

Читайте також:


Завантажити ще...