Україна втретє святкує Різдво за західною традицією


image
Фото з відкритих джерел

Сьогодні весь католицький світ, а також більшість протестантських та помісних православних церков відзначають Різдво Христове. В Україні це свято на офіційному рівні відзначають двічі: 7 січня за юліанським календарем і віднедавна – 25 грудня за григоріанським. У 2017 році Верховна Рада проголосила Різдво за західною традицією державним святом та зробила 25 грудня вихідним днем.

 

Різдво – одне з найстаріших і найголовніших християнських свят. Для католиків у святковій ієрархії воно стоїть на першому місці та вважається Святом Свят.

У цей день в храмах проводять три Різдвяні богослужіння – на честь Бога-Отця, Божої Матері та християнської душі. У католицьких церквах ставлять вертепи – композиції, які складаються з ясел з немовлям Ісусом, фігурами Діви Марії, Йосифа та свійських тварин.

На території Донеччини греко-католицький храм є, наприклад, у Званівці. Василіянський монастир побудували для переселенців з західної України ще в минулому столітті.  Зараз до нього часом приїжджають паломники. І, звісно ж, там проводять усі богослужіння. 

Василіянський монастир у Званівці на Донеччині

Василіянський монастир у Званівці на Донеччині

Різдво традиційно святкують у родинному колі. Родичі дарують один одному подарунки, а тим, хто знаходиться не поруч – надсилають вітальні листівки. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: