Україна закриває кордони для людей з країн, де шириться “Омікрон”
Фото: з відкритих джерел
string(44) "Фото: з відкритих джерел"

Таке обмеження запроваджують, аби стримати поширення нового штаму коронавірусу.

 

Відповідну постанову ухвалили на засіданні Кабміну.

“Нещодавно ВООЗ попередила, що новий штам коронавірусу “Омікрон” становить дуже високий ризик у всьому світі й може привести до тяжких наслідків. Ми бачимо, що нові штами найбільш активно поширюються у тих країнах, де спостерігаються найнижчі темпи вакцинації”, — каже голова уряду Денис Шмигаль.

Для довідки:
Штам коронавірусу “Омікрон” (SARS-CoV-2 B.1.1.529) — це новий різновид COVID-19, який вперше зафіксували у листопаді 2021 у Південній Африці. Вчені поки досліджують його, однак вже зазначають, що через велику кількість мутацій він може бути заразнішим за інші штами. Також вчені припускають, що новий варіант вірусу може “обходити” вакцини, а хвороба, спричинена цим штамом, може бути тяжчою.

Отже, з 3 грудня в Україну не пускатимуть іноземців або людей без громадянства, які мінімум тиждень протягом останніх 14 днів пробули на території країн, де шириться новий штам коронавірусу. Це наступні держави:

  • Південно-Африканська Республіка
  • Республіка Ботсвана
  • Зімбабве
  • Намібія
  • Республіка Мозамбік
  • Королівство Лесото
  • Королівство Есватіні
  • Республіка Малаві.

Така заборона діятиме на час карантину.

“В той же час для громадян України, які прибувають з відповідних країн, буде встановлена обов’язкова самоізоляція протягом 14 діб. Подібні заходи вже запровадили у себе Велика Британія, США, Австралія, Канада, Ізраїль та ряд інших країн”, — зазначає Денис Шмигаль.

Нагадаємо, з 24 листопада в Україні змінилися протиепідемічні вимоги для “жовтої зони” карантину. Тепер громадські заклади, кафе або спортзали у “жовтій” зоні не можна відвідувати без сертифіката про щеплення хоча б однією дозою вакцини проти коронавірусу, негативного ПЛР-тесту або довідки про одужання від COVID-19. Такі ж обмеження стосуються й персоналу громадських закладів.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...