Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Україна звернеться до Міжнародного кримінального суду щодо примусової паспортизації в ОРДЛО


image
Фото: з відкритих джерел

Генеральна прокуратура України збирає докази того, що мешканців окупованих територій змушують робити паспорти невизнаної “ДНР”. З цими матеріалами правоохоронці хочуть звернутись до Міжнародного кримінального суду. 

 

За даними прокуратури, ймовірно на окупованих територіях псевдо громадянство отримали 300 тисяч українців — в Донецькій області, та 200 тисяч — в Луганській. Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора України.

Зокрема, слідчі відзначають, що як спосіб примусити людину отримати т.з. “громадянство” псевдореспублік використовують звільнення з роботи. Слідчі встановили, що в структурах різних адміністрацій т.з. “ДНР” наявність невизнаного паспорта є обов’язковою умовою.

Правоохоронці зазначають, що це є порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни. В Україні ж цю справу розслідують за статтею 438 КК України “Застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом”. 

Зазначимо, окупована влада та Росія закликає мешканців ОРДЛО, отримувати ще й російські паспорти. Так, 24 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав указ, який спрощує процедуру оформлення р осійського громадянства для жителів самоназваних “ЛДНР”.

Пізніше він поширив спрощену процедуру отримання російського паспорта на жителів усієї Донецької і Луганської областей.

В МінТОТ кажуть, що зможуть отримати списки українців з російськими паспортами. Їм загрожує позбавлення українського громадянства. Адже Конституція України не передбачає наявність паспортів 2 держав.

При цьому, в Уряді заявили, що не визнаватимуть паспортів, виданих українцям з ОРДЛО.

Радбез ООН засудив видачу українцям з Донбасу російських паспортів.

Більшість країн ЄС заявили, що будуть відмовляти у шенгенських візах кримчанам, які отримали російський паспорт після анексії.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: