Українці на сході готові миритися та діяти, – результати опитування ООН


image
Фото з відкритих джерел

У середу, 12 грудня, оприлюднили результати опитування  Індексу соціальної згуртованості та примирення ООН для східної України (USE) за поточний рік. Результати показали, що стосунки між населенням покращуються, але рівень задоволеності якістю життя у східній Україні знизився.

 

Так, за підрахунками соціологів, громадська діяльність досі залишається пасивною по всій східній Україні. Люди віддають перевагу неформальній співпраці, а не тій, що пов’язана з державною владою. Більш лояльним стало відношення до переселенців, жителів окупованих територій та навіть націоналістів. Наразі більшість респондентів підтримала мирне вирішення конфлікту на сході України.

Найбільш толерантною до етнічних та релігійних меншин, але не до ЛГБТ-спільнот та споживачів наркотиків, цього разу виявилася вікова група 35-60 років.  

У порівнянні з 2017 роком кількість людей, які хочуть виїхати з України, не змінилася, а от в Донецькій та Луганській областях схильність до міграцій збільшилася, особливо серед молоді.

Це пояснюють тим, що населення прифронтових областей відчуває ізольованість через відсутність нормальної транспортної інфраструктури та надання інших послуг.  

В опитуванні взяли участь понад 6000 жителів східної України, а саме Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. Вздовж лінії розмежування його проводили  агентства ООН в Україні – Програма розвитку ООН (ПРООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародна організація з міграції (МОМ). Детальні результати можна подивитися на сайті use.scoreforpeace.org.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: