Українці на сході готові миритися та діяти, – результати опитування ООН
У середу, 12 грудня, оприлюднили результати опитування Індексу соціальної згуртованості та примирення ООН для східної України (USE) за поточний рік. Результати показали, що стосунки між населенням покращуються, але рівень задоволеності якістю життя у східній Україні знизився.
Так, за підрахунками соціологів, громадська діяльність досі залишається пасивною по всій східній Україні. Люди віддають перевагу неформальній співпраці, а не тій, що пов’язана з державною владою. Більш лояльним стало відношення до переселенців, жителів окупованих територій та навіть націоналістів. Наразі більшість респондентів підтримала мирне вирішення конфлікту на сході України.
Найбільш толерантною до етнічних та релігійних меншин, але не до ЛГБТ-спільнот та споживачів наркотиків, цього разу виявилася вікова група 35-60 років.
У порівнянні з 2017 роком кількість людей, які хочуть виїхати з України, не змінилася, а от в Донецькій та Луганській областях схильність до міграцій збільшилася, особливо серед молоді.
Це пояснюють тим, що населення прифронтових областей відчуває ізольованість через відсутність нормальної транспортної інфраструктури та надання інших послуг.
В опитуванні взяли участь понад 6000 жителів східної України, а саме Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. Вздовж лінії розмежування його проводили агентства ООН в Україні – Програма розвитку ООН (ПРООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародна організація з міграції (МОМ). Детальні результати можна подивитися на сайті use.scoreforpeace.org.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.