image

Українці обрали “діджиталізацію” словом року


“Діджиталізація” стала словом року в Україні за версією словника сучасної української мови та сленгу “Мислово”. Термін з великим відривом очолив список найвідвідуваніших слів словника.

 

Про це йдеться на сайті словника.

Як зазначається, діджиталізація є прямою транслітерацією з англійської мови та означає зміни, пов’язані з використанням цифрових технологій в усіх сферах суспільного життя. Слово є спрощеною версію терміну “цифрова трансформація”. 

Слово року відображає зміни, які відбуваються у країні. Нещодавно в уряді з’явилося Міністерство цифрової трансформації, завданням якого є опікуватися перетворенням України на “державу у смартфоні”. З цією метою у мінцифри розробляють електронні сервіси, які мають спростити населенню доступ до державних послуг.

Так, 11 грудня вийшла бета-версія мобільного додатку для водіїв “Дія”. Серед можливостей, які пропонує застосунок – використання електронного водійського посвідчення і техпаспорту.

За інформацією словника “Мислово”, конкурентами “діджиталізації” цьогоріч стали терміни, пов’язані з політикою: скорочення від прізвища президента “Зе”, монобільшість, турборежим, розведення, червоні лінії та полонені.

Зазначається також, що у 2018 році словом року став “томос”, а у 2017 – “безвіз”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: