Їхнє виробництво частково профінансують українські союзники. БПЛА повинні будуть автономно діяти на великих відстанях.
Таку заяву зробив міністр оборони України Рустем Умєров.
“На виконання Плану стійкості Президента у 2025 році для наших захисників буде поставлено понад 30 000 ударних безпілотників DeepStrike. Частину з цих БПЛА профінансували наші міжнародні партнери, інвестувавши в український ОПК”, — заявив міністр оборони Умєров ввечері 5 грудня.
Дрони повинні будуть діяти автономно на великих відстанях, аби точно вражати цілі загарбників, додав міністр.
Плани щодо постачання далекобійних дронів до війська за рік зросли: у грудні 2023 року міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що у 2024 році Україна виготовить 10 тисяч ударних дронів дальністю в сотні кілометрів та одну тисячу — дальністю у понад тисячу кілометрів.
На тлі дефіциту ракет для ураження військових цілей на території російських загарбників Україна почала застосовувати для цього далекобійні дрони.
У квітні 2024-го журналісти CNN заявили, що українські дрони можуть бути оснащені елементами ШІ, який допомагає їм наводитися на ціль без оператора.
У серпні 2024-го ЗСУ вдалося відтягнути російську повітряну атаку завдяки дроновому удару по російському аеродрому.
24 серпня 2024-го українські військові вперше завдали удару по російських силах новою ракетою-дроном “Паляниця”, заявив президент Володимир Зеленський. Повідомляється, що в результаті удару вдалося уразити окупантів.
Виробництво далекобійних дронів для війська допомагають фінансувати українські партнери, зокрема Данія. На виділені скандинавською державою кошти вже до кінця 2024-го, обіцяють у Мінстратегпромі, придбають далекобійні дрони, системи ПТРК, ракети та артилерійські установки українського виробництва, аби стимулювати розвиток вітчизняного ВПК.