Підтверджені випадки COVID-19 на 25.05.2020:

21245

В Україні
(623 померли, 7234 одужали)

148

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 62 одужали)

385

На непідконтрольній Донеччині
(11 померли, 102 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Українським пенсіонерам та вразливим верствам населення виплатять додаткову тисячу гривень


image
Фото з відкритих джерел

Уряд погодив доплати окремим категоріям населення, а також індексацію пенсій. Пенсіонери старше 80 років, які отримують менш ніж 5 тис грн, у квітні отримають додаткову тисячу одноразової грошової допомоги. Деякі інші виплати також перерахують.

Таке рішення ухвалили 1 квітня на засіданні Кабінету міністрів України.

Урядовці постановили щомісяця виплачувати 500 грн пенсіонерам старше 80 років, пенсія яких не перевищує 9205 грн на місяць.

“Важливо відмітити, що такі пенсіонери отримають таку компенсаційну виплату в доповнення до вже встановлених статусних підвищень і надбавок до пенсій дітям війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих і учасникам війни. Тобто, ми її виводимо за межі тих надбавок, які сьогодні отримують такі пенсіонери”, – пояснює міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Постанова також передбачає, що жінки-пенсіонери зі страховим стажем 20 років та чоловіки-пенсіонери, які набули 25 років такого стажу отримуватимуть не менше 2600 грн на місяць.

За підрахунками очільниці мінсоцполітики, вже у квітні компенсацію отримають близько півтора мільйона пенсіонерів.

У травні пенсії планують збільшити на 11%. Близько 7 мільйонів пенсіонерів отримають додаткові 260 грн.

“Ми пропонуємо тим пенсіонерам, які не будуть охоплені такою повномасштабною індексацією, і в яких є стаж роботи 30 років у жінок і 35 років у чоловіків – також підвищити для них мінімальну пенсійну виплату до 2100 грн”, – говорить Марина Лазебна.

Крім того, у квітні деякі категорії населення гарантовано отримають одноразову виплату в 1000 грн. Це стосується зокрема:

  • пенсіонерів, які станом на 1 квітня 2020 року отримують менш ніж 5 тис грн на місяць з урахуванням всіх надбавок та компенсацій;
  • одержувачів державної соціальної допомоги людям з інвалідністю дитинства та дітям з інвалідністю (якщо одночасно з соцдопомогою вони отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або допомогу дитині померлого годувальника, одноразову підтримку не виплатять);
  • одержувачів державної соціальної допомоги людям, які не мають права на пенсію, а також людям з інвалідністю;
  • одержувачів тимчасової державної соцдопомоги непрацюючій людині пенсійного віку, яка не набула права на пенсію.

“Ми зробимо такі виплати відразу, коли будуть внесені зміни до державного бюджету і затверджені необхідні фінансові документи. Якщо це все відбудеться, то вже з 14 квітня 2020 року Пенсійний фонд нарахує всі ці виплати і люди отримають по тисячі гривень”, – запевняє голова мінсоцполітики.

Нагадаємо, заступниця очільника Міністерства соціальної політики Наталія Ненюченко заявляла, що пенсія майже 83% українських пенсіонерів не перевищує 4 тисяч гривень.  В профільному міністерстві вказують, що така ситуація виникла в тому числі через ухиляння українців від податків. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: