Військові адміністрації вимушено купують бар’єрні загородження для фортифікацій у посередників, оскільки державні установи, які вготовляють колючий дріт, здебільшого не хочуть робити це напряму. Від початку 2024 року через таку схему український бюджет вже втратив 300 мільйонів гривень.
Про це повідомили у Бюро економічної безпеки.
За даними аналітиків відомства, понад 60% бар’єрних рубежів типу “Єгоза”, які виготовляють в установах виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби, продаються на підприємства-посередники.
Через схему перепродажу з початку 2024 року український бюджет вже втратив близько 300 мільйонів гривень.
Зокрема, виробники виготовляють до 45% усього обсягу колючого дроту безпосередньо на адресу держорганів, а решту — через комерційні підприємства. Останні надалі встановлюють націнку до 45 % під час перепродажу товару державним установам.
“В умовах збройної агресії військові державні адміністрації вимушені купувати барʼєрні рубежі за завищеною ціною у комерційних підприємств, хоча виробляють продукцію державні установи. Однак наразі вони здебільшого відмовляють адміністраціям у закупівлі цих матеріалів для фортифікацій”, — каже заступник директора БЕБ Андрій Пащук.
За його словами, це повʼязано з нібито вже укладеними угодами з посередниками та “відсутністю можливостей збільшити обсяги виробництва”.
Як зазначається в повідомленні, аби усунути передумови втрат бюджету, Бюро направило на адресу Мін’юсту рекомендацію провести моніторинг обсягів виробництва бар’єрних рубежів типу “Єгоза” та малопомітних перешкод комерційним підприємствам.
Нагадаємо, Мирноградська громада спрямувала понад 89 мільйонів гривень на заходи та роботи з територіальної оборони, що становить більше ніж половину від загальної суми закупівель за 2024 рік. Частина фінансування, що залишилася, пішла на підтримку медицини та відновлення пошкодженого житла, однак через погіршення безпекової ситуації деякі проєкти довелося відкласти до стабілізації в регіоні.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.