Зображення до посту Українці не зможуть проїхати на тимчасово окуповану територію через Росію наземним транспортом: у чому причина
Росія обмежила в’їзд для українців і дозволила заїжджати з країн Європи лише з Латвії через пункт пропуску “Лудонка”, Фото: ІнформПсков

З 16 жовтня українці не зможуть проїхати на тимчасово окуповану територію через Росію наземним транспортом. Росія обмежила в’їзд для українців і дозволила заїжджати з країн Європи лише з Латвії через пункт пропуску “Лудонка”. Латвія своєю чергою закрила це КПП через ризики, що тамтешні пункти пропуску “Вієнтулі” та “Педедзе” не впораються зі зростанням пасажиропотоку. Розповідаємо про ситуацію детальніше.

 

Про закриття пунктів пропуску йдеться у повідомленні МЗС України.

Росія вирішила пропускати дорослих українців тільки через КПП “Лудонка”, дітей обмеження не стосуються

З 16 жовтня 2023 року Росія обмежила в’їзд громадян України з країн Європи повідомили, що українців пускатимуть лише через московський аеропорт “Шереметьєво” та наземний КПП “Лудонка” у Псковській області на кордоні з Латвією. 

“Зазначається, що обмеження не стосуватимуться громадян України віком до 14 років, які в’їжджають на територію Росії самостійно або в супроводі російських громадян. Зазначений виняток передбачений для продовження втілення політики викрадення українських дітей та їхнього незаконного переміщення до РФ.

Нагадуємо, що через високі ризики для особистої безпеки МЗС України рекомендує українцям утриматися від будь-яких поїздок до держави-агресора, а тим, хто перебуває в цій країні – негайно залишити її територію”, — йдеться в повідомленні українського МЗС.

КПП “Лудонка — Вієнтулі” закрили в бік Росії

Латвія своєю чергою закрила в’їзд у Росію через прикордонний пункт “Лудонка”, бо тамтешні пункти пропуску “Вієнтулі” та “Педедзе” “не мають належної інфраструктури, аби впоратись зі зростанням пасажиропотоку”. Тепер дістатись тимчасово окупованої території через РФ громадяни України можуть лише літаком до Москви.

“У зв’язку із цим з 16 жовтня 2023 року в’їзд українських громадян на територію Росії з третіх держав буде дозволено лише у повітряному пункті пропуску через російський державний кордон “Шереметьєво” (Москва)”, — повідомляє МЗС.

Латвія своєю чергою закрила в’їзд у Росію через прикордонний пункт “Лудонка”
КПП Вієнтулі, фото: Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs

Як українцям виїхати з окупації

Латвія залишає можливість для українців виїхати з Росії через пункти пропуску “Убилінка — Гребнєво” та “Бурачкі — Терехова”. В’їхати в Україну можна через будь-який пункт пропуску, розповів Вільному радіо речник  Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

“Пункти пропуску на кордоні з Росією та на кордоні з Білоруссю  і на Придністровському сегменті кордону з Молдовою рішенням уряду зачинені. Там не здійснюються пропускні операції  в класичному вигляді. Втім громадяни України мають можливість повернутися додому на територію України на будь-якому напрямку, навіть там, де пункти пропуску зачинені. Якщо українські громадяни прибувають до українського кордону, Україна загалом і прикордонники зокрема забезпечують допуск громадян України на територію  України. Повернення людини додому гарантоване Конституцією”,  — сказав Андрій Демченко.

Як українці їздили з та на тимчасово окуповану територію раніше

З початку війни у 2014 році шлях на окуповані тоді частини Донеччини та Луганщини для місцевих жителів ускладнився. В чергах на КПВВ інколи проводили понад добу. Якщо не мали власного транспорту, перевізникам платили подекуди понад тисячу гривень за дорогу.

З початку повномасштабного вторгнення, коли росіяни загарбали ще більшу частину регіонів, в’їзд на окуповані території через РФ займав  кілька днів, а коштував від 200 євро.

Наприклад, з Києва до Донецька пропонували доїхати за 250 євро. Стільки ж коштувала й дорога назад. Возили людей великий автобус, який курсував за розкладом тричі на тиждень.

“Для поїздки потрібен закордонний біометричний український паспорт та внутрішній паспорт з пропискою Донецької області. За відсутності документів РФ, назад також можна проїхати назад за українськими документами. По багажу дві валізи та ручна поклажа на людину. Вага до 31 кг. Ночівля в автобусі. В автобусі сидіння розкладаються, є чай, кава та водичка, є інтернет, телефон можна зарядити, водій робить зупинки кожні 3-4 години”, — такі умови поїздки пропонував один із перевізників.

Також були варіанти нерегулярних перевезень. Наприклад, проїзд невеличким бусом з Маріуполя до Одеси чи Дніпра коштував 200-300 євро.

“Без піших переходів, ночівля у готелях. Це оплачується окремо. Дорога була різна. Ми моніторили ситуацію на кордонах і обирали, як їхати: чи через країни Балтії, чи через Грузію. Тепер після закриття в’їзду через Лудонку поїздки призупиняємо. Далі все буде залежати від ситуації”, —  розповів перевізник.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про Наталію Логозинську, яка виїхала з Маріуполя до Естонії через РФ та допомагає вибратись з окупації землякам.


Завантажити ще...