Що це таке, як отримати таке свідоцтво на Донеччині й чим воно відрізняється від COVID-сертифіката — читайте у нашому матеріалі.
За допомогою свідоцтва про вакцинацію щеплені українці зможуть значно розширити коло своїх подорожей, повідомляє портал НВ. Зокрема, можна буде відвідувати країни, які пускають до себе туристів з повним курсом вакцинації, та визнаватимуть видані в Україні свідоцтва.
Свідоцтво про вакцинацію — це документ міжнародного зразка, який засвідчує історію щеплень. Отримати його може тільки людина, яка щепилася двома дозами вакцини проти COVID-19. Це може бути будь-яка з використовуваних в Україні вакцин (Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech), адже всі їх ВООЗ схвалила до екстреного застосування.
У свідоцтво вказуватимуть наступне:
Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта лікарі можуть надати письмове роз’яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.
Термін дії виданого в Україні документа — рік із можливістю продовження. Видаватимуть його лише в паперовому вигляді.
Як розповіла Вільному радіо головна лікарка Центру первинної медичної допомоги м. Бахмут Світлана Шабаліна, отримати свідоцтво можуть за потреби люди, які отримали обидві дози вакцини, одразу після щеплення другою дозою. Ті, хто завершив курс вакцинації, можуть отримати свідоцтво, звернувшись до свого сімейного лікаря.
Не слід плутати свідоцтво про вакцинацію та “ковідний сертифікат” (він же “ковідний паспорт”. Про це повідомляє МОЗ на своїй сторінці у Facebook. Ковідний сертифікат планують запустити в Україні з 1 липня. Туди вноситимуть інформацію не тільки про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19 через електронну систему охорони здоров’я. В МОЗ планують зробити дві версії таких “паспортів”: внутрішній — для користування всередині країни, і зовнішній — для виїзду за кордон. Отримати такий паспорт можна буде у сімейного лікаря або у додатку чи на порталі “Дія”.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.