Підтримати
лабораторія аналіз крові
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Вже найближчим часом уряд запровадить ще один вид діагностики коронавірусу  —  ІФА-тест. Медики називають його більш точним, ніж швидкі тести, але принцип схожий. Замінити ПЛР-тести він не зможе. 

 

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу. 

“За допомогою ІФА-тестів ми зможемо суттєво збільшити кількість людей, яких ми будемо тестувати. Перш за все ми будемо тестувати людей у яких є відповідні симптоми, клінічні прояви коронавірусної хвороби, також всіх без виключення контактних осіб, навіть якщо у них немає симптоматики. Також всі групи ризику: це й Національна поліція, Національна гвардія”, – розповів Степанов.

Для довідки:
ІФА-тестування —  це імуноферментний аналіз крові, який виявляє наявність антитіл до коронавірусу. Цей тест визначає чи мала людина контакт з інфекцією, чи перенесла вона хворобу. Його можна зробити й через кілька місяців після захворювання, але вони не призначені для діагностики захворювання з першого дня хвороби, оскільки такі антитіла  з’являються, як правило, з 7-10 дня від появи симптомів. ІФА-тест триває 1,5-2 години, проводиться виключно в умовах лабораторії та є більш точним в порівнянні з експрес-тестами. Але стандартом для встановлення діагнозу COVID від ВООЗ залишається полімеразна ланцюгова реакція (тобто ПЛР-тест). Масове ІФА-тестування дасть дані про те наскільки українці мають імунітет до вірусу і яка частина з них вже перехворіла. Наразі в Україні вже декілька виробників повідомили, що виготовили такі тести.

ІФА-тести будуть проводити безкоштовно тим, хто підлягатиме такій перевірці. 

“Те що стосується тестування тих людей, які будуть визначені в алгоритмі, то вони будуть тестуватися коштом держави”,  —  сказав Степанов.

За даними представника департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Олександра Педенка, на Донеччині є 25 апаратів для ІФА-діагностики.

“Якщо це буде працювати, в першу чергу це будуть планові хворі (тобто яким планують проводити планові оперативні втручання) та ті, кому необхідно підтвердити свій статус (якщо були позитивні швидкі тести або якщо людина вже очікує одужання). ІФА може бути допоміжним методом, як швидкі тести”,  —  розповів Педенко. 

Цього тижня департамент охорони здоров’я має розв’язати питання державного фінансування роботи цього обладнання. За його словами, воно є в приватних та державних лабораторіях. В приватних така послуга буде платною для пацієнта, а в державних  —  безкоштовною.

“Якщо це приватна лабораторія, то про ціну слід запитати їх. Якщо це буде коштом державного бюджету, то це буде виключно безкоштовно для пацієнтів”,  —  зазначив представник департаменту охорони здоров’я ДонОДА.

Читайте також:


Завантажити ще...