Україну допоможе розміновувати штучний інтелект: Мінекономіки підписало відповідну угоду
Спеціальний електронний асистент аналізуватиме, як найбільш ефективно та в мінімальні роки можна буде очистити територію України від небезпечних предметів.
Про це повідомили у пресслужбі українського уряду.
Українське Міністерство економіки та технологічна компанія Palantir підписали угоду про співпрацю, яка покликана залучити сучасні технічні рішення до гуманітарного розмінування України. Про це стало відомо вчора, 3 березня.
Компанія Palantir спеціалізується на аналізі великих даних, тому в уряді сподіваються застосувати її досвід та передові технології для оптимізації процесу розмінування в Україні. Для цього, зокрема, планують застосувати асистента компанії на базі штучного інтелекту — Palantir (AIP).
Штучний інтелект повинен буде отримати доступ до державних та приватних баз даних, після чого зможе надавати поради щодо гуманітарного розмінування. Наприклад, Palantir (AIP) зможе визначити, які сільськогосподарські землі найбільш вигідно розчистити від небезпечних предметів у першу чергу, щоб отримати максимальний прибуток від їхнього використання.
Асистент також зможе давати поради стосовно способів розмінування окремих територій, визначатиме, розмінування яких земель у першу чергу найкраще вплине на безпеку людей, і в цілому автоматизує частину процесів.
В уряді вважають, що застосування таких передових технологій дозволить розмінувати українські землі максимально швидко та з мінімальними витратами.
Також під час підписання угоди міністерка економіки України Юлія Свириденко озвучила, скільки, за даними її відомства, квадратних кілометрів території України наразі можуть бути небезпечними.
“Гуманітарне розмінування — нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебувають понад 6 мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України”, — сказала міністерка.
Нагадаємо, в уряді працюють над залученням приватних організацій до розмінування України. Окрім цього, фермерам, які розмінували свої угіддя власними силами, планують компенсувати частину витрачених грошей.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.