Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку мобілізації військовозобов’язаних, які доглядають або утримують хворих чи людей з інвалідністю. Що прописали — розповідаємо далі.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Ухваленою постановою переглянули документи на відстрочку від мобілізації для людей, які утримують або постійно доглядають за родичами та близькими. Тепер ці дві категорії розмежували.
Військовозобов’язаним, які доглядають за хворими рідними (дружиною, чоловіком, дитиною, батьком, матір’ю тощо), тепер не потрібно зазначати у ТЦК СП інформацію та подавати документи про відсутність інших працездатних членів сім’ї.
“Таку інформацію зазначають лише військовозобов’язані, які здійснюють догляд за хворими батьками дружини. ТЦК СП перевірятимуть її за даними державних реєстрів”, — кажуть у відомстві.
Також чоловікам з батьками з інвалідністю I або II групи більше не потрібно встановлювати факт здійснення догляду. Адже, за українським законодавством, дорослі діти, які мають непрацездатних батьків з такими групами інвалідності, зобов’язані їх утримувати та мають право на відстрочку.
Серед іншого, постанова змінює механізм отримання акта про встановлення постійного догляду — врегулювали процедуру та термін його видачі. Відтепер, аби оформити такий акт, військовозобов’язаному більше не потрібно йти до ТЦК і СП.
Документ можна отримати звернувшись із заявою довільної форми до органів місцевого самоврядування або районних державних адміністрацій. Таку заявку розглядатимуть упродовж десяти календарних днів.
Крім того, з порядку забрали вимогу про оформлення акту “встановлення факту здійснення догляду” для тих людей, які вже отримують надбавку або компенсацію за догляд. Тепер їм достатньо показати такий документ ТЦК та СП.
Нагадаємо, нардепи ухвалили в цілому законопроєкт №11322. Документом пропонували звільняти від відповідальності тих військових, які вперше дезертували або самовільно залишили частину, але згодом вирішили повернутися на службу.
Також Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони підтримав законопроєкт, який забороняє мобілізацію чоловіків віком від 18 до 25 років. Крім того, у документі передбачили право на звільнення для тих, кого встигли призвати на військову службу.