Нардепи ухвалили в цілому законопроєкт №11322. Документом пропонували звільняти від відповідальності тих військових, які вперше дезертували або самовільно залишили частину, але згодом вирішили повернутися на службу.
Про це повідомила нардепка Ірина Геращенко.
Законопроєкт №11322 допрацювали до другого читання. Загалом за нього проголосували 270 депутатів. Проєкт закону пропонує внести зміни до Кримінального кодексу в тій частині, що стосується покарань за самовільне залишення частини й дезертирство.
Зокрема, під час війни військовослужбовців, які вперше самовільно залишили частину або дезертували, можуть звільнити від кримінальної відповідальності, якщо вони добровільно повернуться на службу та отримають згоду командира.
Така згода має бути письмовою, а надають її прокурору, який на основі неї вже може клопотати перед судом про звільнення військового від відповідальності.
Водночас підозрювані у СЧЗ та дезертирстві зможуть просити про зміну запобіжного заходу на проходження служби під час мобілізації. Втім, для військових, які скоїли тяжкі злочини (вбивства, грабіж, розбій тощо), така альтернатива неможлива.
За словами Геращенко, чинне законодавство не передбачає звільнення від відповідальності за такі правопорушення навіть за щире каяття.
[info] Відповідно до норм закону, наразі законопроєкт ще не став чинним законом. Його мають передати на підпис до голови Верховної Ради, а згодом — до президента. Верховний головнокомандувач може накласти вето на такі зміни. [/info]Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони підтримав законопроєкт, який забороняє мобілізацію чоловіків віком від 18 до 25 років. Крім того, у документі передбачили право на звільнення для тих, кого встигли призвати на військову службу.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.