Підтримати
Уряд запускає в Україні адаптивний карантин. Що відкривається з 22 травня та чи готова до цього Донеччина
Фото з відкритих джерел

22 травня в Україні стартує адаптивний карантин. Обмеження будуть поступово знімати в тих регіонах, де ситуація з захворюваністю відповідає певним показникам. Що відновлює свою роботу та чи готова до цього Донеччина – читайте у матеріалі.

Про зняття деяких обмежень повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За його словами, в міністерстві розробили декілька критеріїв оцінки захворюваності на коронавірус. За ними визначатимуть чи готова та чи інша область до переходу на наступний етап адаптивного карантину.

Таких критеріїв три:

  1. Захворюваність в області за останні 7 днів: на кожні 100 тисяч населення має бути не більше 12 хворих на COVID-19;
  2. Кількість проведених тестувань в області: їх має бути мінімум 12 за останній тиждень;
  3. Кількість пацієнтів з коронавірусом у лікарнях: в області мають бути заповнені не більш ніж 50% від загального обсягу місць, визначених для таких хворих.

“В залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні і відповідності тим критеріям, які ми запроваджуємо, на території тієї чи іншої області або відбудеться пом’якшення, або ні”, – пояснює очільник МОЗ.

Зазначимо, на Донеччині для лікування хворих на коронавірус визначені 13 лікарень “першої черги”.

“Всього з цих лікарень працює з пацієнтами з COVID-19 5 лікарень. Загальна кількість ліжок для таких хворих – 550. На сьогодні хворі є в 3 лікарнях, і їх всього 23”, – розповідає представник департаменту охорони здоров’я ДонОДА Олександр Педенко.

Тобто, у відсотковому співвідношенні це трохи більше, ніж 4%.

Додамо, за останній тиждень на Донеччині провели понад 1000 ПЛР-тестувань на наявність коронавірусу.

За словами голови ДонОДА Павла Кириленка, статистика захворюваності дозволяє запустити на Донеччині адаптивний карантин.

“За кількістю інфікованих Донецька область є третьою знизу. Менше інфікованих лише на Луганщині та Чернігівщині. Це свідчить про те, що вжиті карантинні заходи дають свої результати”, – запевняє очільник області.

Уточнімо, невелика кількість виявлених пацієнтів з коронавірусом на Донеччині може бути пов’язана з тим, що в області діють лише 2 лабораторії, які можуть обробляти трохи більше, ніж 100 ПЛР-тестів за добу.

Отже, з 22 травня починають діяти наступні послаблення:

  • відновлюється рух міського, приміського, міжміського та внутрішньообласного транспорту;
  • відкриваються готелі, але ресторани в них поки не працюватимуть;
  • дозволяється проводити спортивні заходи, де беруть участь до 50 людей, але глядачів не допускатимуть. Заходи з понад 50 учасниками треба узгоджувати з МОЗ;
  • можна проводити релігійні заходи, але дозволяється присутність лише  1 людини на кожні 10 м².
Уряд запускає в Україні адаптивний карантин. Що відкривається з 22 травня та чи готова до цього Донеччина
Інфографіка: Кабінет міністрів України

 

З 25 травня відкриються дитячі садки.

Нагадаємо, через коронавірус 12 березня на всій території України оголосили карантин. Кабмін постановив закрити заклади освіти, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей. 6 квітня кабмін посилив карантинні обмеження.

Додатково Україна закрила кордони. Авіарейси та потяги з країни та в країну скасували. Залізницю закрили і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. В деяких містах не працює і громадський транспорт. Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

З 11 травня почали діяти деякі пом’якшення, а 13 травня Уряд дозволив збиратись в групи до 8 людей. Крім того, влітку українцям дозволять купатися на морі та в річках. Щоправда, МОЗ заявили, що морська вода вбиває інфекцію, а це не доведено. 

Читайте також:


Завантажити ще...