Уряд хоче заборонити ходити вулицями в компанії більше 2 людей, бути без масок та гуляти в парках


image
Фото: Вільне радіо

Кабінет міністрів України планує запровадити посилені обмеження у зв’язку з карантином. Зокрема на вулиці не можна буде з’являтись без маски, ходити в парках і скверах, а також гуляти в компанії з понад 2 людей.

 

Зокрема, чиновники планують внести зміну вже в чинну постанову про карантин. Про це заявив очільник Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов на засіданні Уряду.

З метою унеможливлення поширення коронавірусної хвороби пропонується запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних втручань, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку, а також забезпечити зупинення громадського транспорту”, — каже міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Крім того, на час карантину в Україні хочуть заборонити:

  • Ходити в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
  • Перебувати на вулиці в компанії більш ніж двох людей, крім супроводу дітей та випадків службової необхідності;
  • Знаходитись в громадських місцях дітям до 16 років без батьків;
  • Відвідувати парки, сквери, набережні, прибережні зони, зони відпочинку;
  • Знаходитись на спортивних та дитячих майданчиках;
  • Проводити масові заходи (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні та інші), де може взяти участь понад 10 людей.
  • Вигулювати домашніх тварин вдвох і більшою компанією.

Зазначимо, перед введенням в дію цих обмежень, всі нововведення спочатку пройдуть перевірку в Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та інших профільних міністерств на дотримання до чинного законодавства і прав людини.

Нагадаємо, у зв’язку з поширенням коронавірусу на всій території України до 24 квітня закрили всі заклади освіти, а також скасували масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

Додатково Україна закрила кордони. Тобто немає ні авіарейсів, ні потягів з країни та в країну. Закрита залізниця і для внутрішнього сполучення. Заборонені міжобласні та міжміські перевезення. Подекуди не працює і громадський транспорт в містах. Там, де він є, в салоні має бути не більше 10 людей. 

Перекрили й адміністративні кордони Донецької та Луганської області. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

Крім того, в Україні перенесли ЗНО. В лікарнях Донецької області на час карантину не можна відвідувати хворих.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії

Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: