Уряд відтермінував нові правила перетину КПВВ на Донбасі

Діана Шароді
2019-10-16 18:26

image
Фото з відкритих джерел

Кабінет міністрів прийняв рішення відтермінувати вступ в дію постанови, яка стосується правил перетину КПВВ на Донеччині та Луганщині.

 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України.

«Отримавши численні звернення громадян та проаналізувавши ситуацію Мінветеранів прийняло рішення про необхідність відтермінувати вступ у дію цих правил», — йдеться у повідомленні. 

Тож, за рішенням уряду, дію постанови про нові правила призупинили до 28 листопада цього року.

Нагадаємо, з 29 жовтня 2019 року мала б почати діяти постанова Кабміну, яка нормалізує порядок перетину КПВВ по всьому Донбасу. Зокрема йдеться про документи, які необхідно надати прикордонникам, щоб потрапити на ТОТ або виїхати на підконтрольну Україні територію. 

Так, цією постановою визначили перелік документів, які потрібні для перетину лінії зіткнення.

“Відповідно до постанови Кабінету міністрів, яка вступає (в силу – ред.) в жовтні, цей порядок нормалізували, і тепер для громадян України для перетину лінії розмежування у загальному порядку потрібні: паспорт громадянина України, паспорт громадянина для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення України”, — про це Вільному радіо розповів виконуючий обов’язки начальника прес-центру Донецько-Луганського регіонального управління Держприкордонслужби Ігор Лизогуб.

Він зазначив, що людина, яка їде з непідконтрольної території на українську сторону та немає документів паспорту, може надати прикордонникам будь-який інший документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Він зазначив, в цьому і є відмінність від того, який порядок зараз — достатньо мати документ, що посвідчує особу.

В новому порядку є зміни і для неповнолітніх українців.

“Для дітей, у кого ще є діючі проїзні документи, вони за ними також можуть ще перетинати лінію розмежування. Крім цього, якщо особа не отримала паспорт або свідоцтво про народження в результаті проживання на тимчасово-окупованій території, то такі особи можуть перетинати лінію розмежування за такими документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Діти, які не змогли отримати свідоцтво про народження, проходять КПВВ за документами своїх батьків і за документами, що підтверджують факт народження”, — зазначив Ігор Лизогуб.

Він зауважив, що наразі ще діє порядок, коли українська сторона готова прийняти свідоцтва про народження або смерті, або будь-які документи, що це підтверджують, навіть якщо їх видали бойовики.

Для громадян України, які перетинають КПВВ з одним із батьків, і яким ще немає 16 років, потрібно також робити нотаріально посвідчену згоду від іншого з батьків. Додатковий документ потрібен і дітям 14-16 років, які вчаться на підконтрольній території, але мешкають на ТОТ. Їм необхідний не лише паспорт, але й документ, що підтверджує навчання в закладі освіти на підконтрольній Україні території.

Представник Держприкордонної служби також нагадав, що з початком дії цієї постанови ніхто не скасовує перепустки. Тобто кожен, хто хоче перетнути лінію розмежування, має робити перепустки СБУ.

Нагадаємо, з кінця березня електронна перепустка на окуповану територію стала безстроковою.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: