Уряд візьметься за “справедливу трансформацію вугільних регіонів”


image
Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Міністерство розвитку громад і територій розробить національну програму справедливої трансформації вугільних регіонів. Її мета – забезпечити гідне життя у шахтарських містах.

 Про це голова держави заявив під час наради з шахтарями 25 лютого.

За словами президента, за останні 15 років борги держави перед вугільними підприємствами зросли до 28 мільярдів гривень. Тому він доручив міністру енергетики та навколишнього середовища Олексію Оржелю провести повний фінансовий та кадровий аудит вугільних підприємств.

Також голова держави анонсував створення в уряді координаційного центру з трансформації вугільної галузі. Її очільником стане віце-прем’єр Денис Шмигаль. До складу центру мають увійти представники вугільних підприємств та місцевої влади, а також голови обласних адміністрацій.

Зеленський зазначив, що наразі на шахтах України видобувають більше вугілля, ніж його можна продати. Це питання має вирішити профільне міністерство.

“Загалом ми будемо рухатись таким шляхом: має бути гарантований ринок збуту вугілля. Цей ринок збуту  – українські ТЕС. Далі, держава має захистити українське вугілля. Потрібен довгостроковий енергетичний баланс. Маємо зрозуміти скільки вугілля нам потрібно на наступні 10 років”, – наголосив президент.

Крім того, на нараді Зеленський оголосив про намір створити національну програму справедливої трансформації вугільних регіонів. За його словами, це сприятиме розвитку тих областей України, де переважає вуглевидобувна промисловість.

“Жодна шахта не може бути закрита чи ліквідована, поки люди не отримають нової роботи”, – підкреслив Володимир Зеленський.

Однією з ключових задач національної програми стане створення стипендіального фонду для дітей шахтарів. Це має покращити доступ до освіти.

Серед інших питань програми – соціальні гарантії для  шахтарів, які вийшли на пенсію, а також розвиток інфраструктури й сервісів у шахтарських містах.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: