Зображення до посту Усі цілі лікарні на підконтрольній частині Донеччини будуть з опаленням. Туди закуповують котельні й вугілля
Фото: Телеграфъ

У Донецькій області цієї зими через пошкоджені комунікації та відсутність газу не буде централізованого теплопостачання. Однак деякі медзаклади вже закуповують котли та вугілля. Лікарні без тепла не залишаться.

 

Про це журналістам Вільного радіо розповів директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Володимир Колесник.

Ми працюємо практично по всіх лікарнях. В нас вже є бачення, що ми будемо робити, щоб всюди опалення було”, — розповів очільник Департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА Володимир Колесник.

Посадовець запевняє —  усі лікарні взимку будуть з теплом. 

Журналісти Вільного радіо проаналізували тендери в системі Prozorro і знайшли звіт про закупівлю 2 блочно-транспортабельних котелень у Краматорський “Центр первинної медико-санітарної допомоги №1”. 

Це котельні на рідкому паливі, тобто можна заправляти їх мазутом, рапсовою олією, дизелем, бензином та іншими нафтопродуктами. Дві такі котельні з усіма податками обійшлися лікарні у 2,9 мільйона гривень.

Крім того, деякі лікарні вже закуповують вугілля та інше тверде паливо, отже в них, ймовірно, вже є альтернативне джерело теплопостачання. Наприклад, 200 тонн вугілля купила “Інфекційна лікарня м. Мирноград”. Близько 190 тонн купила Торецька “ЦПМСД”. 32 тонни вугілля замовив Гродівський “ЦПМСД”.

Також, замовляють вугілля й місцеві теплопостачальники, які також можуть забезпечувати теплом соціальні об’єкти. Одні з таких, хто вже замовив тверде паливо, —  “Краматорськтепломережа”, яка придбала 2750 тонн вугілля та “Покровськтепломережа” — в процесі закупки 70 тонн пелетів з лушпиння соняшника.

Нагадаємо, в області готують всі об’єкти критичної інфраструктури до зими. Очільник Покровської громади заявляв, що наразі теплопостачальник переоблаштовує комунікації міської лікарні на твердопаливні котельні. А у Костянтинівську громаду вже закупили 8 твердопаливних котелень, які можуть опалювати приміщення до 48 годин за одне завантаження вугіллям чи брикетами.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...