В 2019 році в Україні змінять умови програми “Доступні ліки”


image
Фото: з відкритих джерел

З квітня передбачається збільшення асортименту доступних за програмою ліків. А також більше не обов’язково буде отримувати паперовий рецепт.

 

Нові правила вступають в дію з 1 квітня 2019 року. Згідно з ними, люди можуть отримати ліки, які передбачаються програмою у аптеках по всій Україні. Таких, що працюють за державною програмою зараз більше 6 тисяч, повідомляють в МОЗ.

Одна з ключових змін: ліки за програмою можна буде отримати за електронним рецептом. 

Крім того, придбати ліки можна буде не тільки в своєму регіоні, як це відбувається зараз, а по всій країні.

Наразі програма складається з понад 200 препаратів для трьох типів захворювань. Спонсує цю програму Міністерство охорони здоров’я.

В Бахмуті до програми приєднались 20 аптек, ще 4 аптеки – в районі. Їх перелік та адреси аптек програми по всій області можна знайти тут.

“Доступні ліки” з’явились в Україні в квітні 2017 року. Її заснували для того, щоб українці з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу змогли отримувати ліки безкоштовно, або з незначною доплатою.

Нагадаємо, в Бахмуті досі не стабільна ситуація з цією програмою.

Так, з 17 липня рецепти на препарати за програмою не виписували. Проблема виникла через реорганізацію закладів, тоді проводилась перереєстрація всіх рахунків в Держказначействі і у фіскальній службі. Але з часом в місті знову з’явилась можливість отримувати “Доступні ліки”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: