Підтверджені випадки COVID-19 на 08.07.2020:

50 414

В Україні
(1306 померли, 23119 одужали)

713

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 257 одужали)

1290

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 570 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

В 6 містах Донеччини школярам старших класів презентували курс сучасної історії через документалістику


image
Фото: з відкритих джерел

Правозахисники говорили про сучасні події на Донбасі із учнями 10-11 класів у Маріуполі, Покровську, Мар’їнці, Торецьку, Краматорську та Слов’янську. Тепер же розповіли “Як діти бачать цю війну”.

 

Організатори туру презентували проект “Історія одного міста”. Вони спілкувались із школярами, розповідали про воєнні дії, які тривають вже протягом 5 років поруч з ними та говорили про те як відрізняти інформацію, яку вони отримують з цієї теми.

З’ясувалось, що у школярів з різних населених пунктів різна реакція на те, що відбувається на сході.

“Під час презентаційного туру ми зрозуміли, що в кожній школі, в кожному населеному пункті своя реакція, і вона зовсім інша. Хоча здавалося б – підлітки мають однаковий вік, це школярі з 10-11 класів, це підлітки 15-16 років. Їх реакція була непередбачуваною. Хтось використовував захисну реакцію у вигляді жартів, але видно було, що їх це чіпляє, хоч вони і намагаються відгородитися від цього”, — розповів юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) в Києві Сергій Мовчан.

Він зазначив, що це морально важка тема для дітей, але їм доведеться це вивчати вже у вищих навчальних закладах. До того ж збереження пам’яті про події на сході допоможе їм у житті. Але більшість дітей просто мовчать та не можуть поділитись тим, що вони відчувають.

“Ми закликаємо аби вони не мовчали, аби вони ділились цією інформацією, навіть якщо це буде в межах сім’ї. Щоб вони відрізняли де факти, а де судження. Щоб вони розуміли де реальність, а де інформація фейкова”, — додає правозахисниця Анастасія Зоря.

Представники організації презентували школярам “Мапу пам’яті”, на якій є інформація про загиблих військових та цивільних на Донбасі, про їх місце походження та деталі їх загибелі. Цю мапу можна подивитись тут.

“На превеликий жаль, жоден державний орган не веде облік загиблих цивільних тому, в даний час ми цим займаємось та сподіваємось, що це буде актуальним та корисним, як для держорганів, так і для людей”, — розповів Мовчан.

Нагадаємо, у зв’язку з воєнним станом в 10 областях України, в соцмережах розповсюдились фейки, які залякують людей. Тому СБУ просить повідомляти про дезінформацію, яка викликає панічну реакцію у населення.

Також читайте або слухайте інтерв’ю з військовим психологом про вплив бойових дій на сході країни на дітей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: